poniedziałek, 18 października 2021 13:51

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Polanex

 

W poniedziałkowe południe do Gniezna przybył prezydent Andrzej Duda. Głowa państwa odwiedziła fabrykę Polanex.

18 października do Gniezna przybył prezydent Andrzej Duda. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyjechał, by odwiedzić fabrykę koszul Polanex przy ul. Słonecznej. Początkowo nie podano powodów, dla których zdecydowano się na wizytę w tym zakładzie pracy. Kolumna prezydencka przybyła na miejsce po godzinie 13. Przed wejściem powitali go przedstawiciele firmy, po czym wszyscy udali się do środka budynku. Okolica zakładu była w tym czasie zabezpieczona przez służby.

Jak mówił prezydent podczas spotkania w Polanexie, zakład był na skraju bankructwa, dlatego zdecydowano się na jego przejęcie: - Przyszło nowe kierownictwo, nowy zarząd do firmy, ale przede wszystkim przyszły pieniądze na ratunek z programów rządowych, które były uruchomione w związku z pandemią koronawirusa, także dodatkowe środki w ramach doinwestowania, aby zakład mógł się rozwinąć. Co dla mnie najważniejsze wreszcie zaczęto tutaj tworzyć godziwe warunki pracy dla pracowników.

- Jako firma możemy być przykładem firmy, która z tak wspaniałym zespołem, po dokapitalizowaniu ze strony Skarbu Państwa i opracowaniu dobrej strategii, może jako firma polska z sukcesem współrywalizować na rynkach światowych z firmami z tzw. ligi mistrzów. Chcemy tam być, chcemy w tej lidze zajmować czołową pozycję i jesteśmy pewni, że ten sukces jest wpisany w nasz rozwój - mówił Jan Wernicki, prezes zarządu spółki Polanex.

Sama firma od dłuższego czasu funkcjonuje z większościowym udziałem państwa - obecnie znajduje się w nadzorze Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., która posiada 88,86% udziałów w kapitale zakładowym. Kilka miesięcy temu marka Polanex, która szczyci się 75-letnią działalnością, rozpoczęła proces rebrandingu oraz odświeżenia wizerunku, a także poszerzenia swojej oferty. 

 

36 komentarzy

 • Link do komentarza wilk czwartek, 28 października 2021 17:44 napisane przez wilk

  No i bardzo dobrze,że odwiedził Polanex !!Lepiej,że taki duży zakład dostał się w ręce Skarbu Państwa,czyli POLSKIE niż w np.niemieckie co ??? Targowica chciałaby inaczej pewnie.......

 • Link do komentarza Jerzol poniedziałek, 25 października 2021 12:05 napisane przez Jerzol

  Prezydent Duda nie skacze po krzesłach w czasie wizyty państwowej w obcych krajach, prezydent Duda nie gada o pilnowaniu żon i gotowaniu bigosu prezydentowi największego mocarstwa świata, prezydent Duda nie bredzi cos o kaszalotach, prezydent Duda nie chleje reprezentując Polskę w świecie, a szczególnie w miejscach naszej pamięci narodowej, prezydent Duda nie włazi po drabinie do rządowych obiektów itd.itd. Łukaszowi i innym idolom takich czubów gratuluję sympatii do jego bożyszczy.

 • Link do komentarza Rota poniedziałek, 25 października 2021 00:35 napisane przez Rota

  Co robił i robi Tusk to wiemy. Nigdy więcej takiego błazna i lizusa Niemiec nie dopuścimy do władzy . Szacunek dla pana PREZYDENTA za to co robi i jak godnie POLAKÓW reprezentuje ,bez wpadek jakie miał np. Komorowski i afery za czasów PO. Wiadomo kto sprzedawał gnieźnieńskie firmy i PGRy , nie obecna władza . Młodzi nie wiedza jak prześladowani byli ludzie za poprzednich rządów , ile osób straciło życie !!! Ci co piszą takie obelgi to chyba potomkowie komuny.

 • Link do komentarza Wiesiek niedziela, 24 października 2021 23:33 napisane przez Wiesiek

  Prezydent Polski nie jest kurierem od załatwiania spraw miast i miasteczek w Polsce. Poczytajcie sobie przepisy i zanim napiszecie kolejne głupoty, to się najpierw wyedukujcie. Otóż prezydent był gościem, bo go zaproszono. A wasz gnieźnieński prezydent jest od tego, żeby załatwiał te wszystkie problemy, o których tu piszecie. A że nie załatwia, to fakt, bo dla niego ważniejsze sa sprawy zdegenerowanej partii i marzenia o parlamencie, a nie o mieście, które uśpił na wieki.

 • Link do komentarza oesu niedziela, 24 października 2021 08:34 napisane przez oesu

  Maurycy - co Gniezno może zawdzięczać Andrzejowi Dudzie? drogi? miejsca pracy? poprawę poziomu życia? deflację i spadek cen w sklepach? xDDD ale eldorado masz w głowie

 • Link do komentarza Maurycy sobota, 23 października 2021 17:14 napisane przez Maurycy

  Szanowny Pan Prezydent Andrzej Duda jest Wielkim Przyjacielem Gniezna. Dużo Gniezno Zawdzięcza Prezydentowi i Zawdzięczać Będzie. Wstyd mi za tych, którzy chcą, aby wszyscy młodzi wyprowadzili się z Gniezna i aby było miasto bez perspektyw. Ci, którzy oczerniają Prezydenta maja wielkie problemy emocjonalne i są to osoby, które były łatwo manipulowane np. przy spędach p. Lempart na których mówiono, że zakazana jest w ogóle aborcja czy aborca z gwału czego nie było, a co powinno się stać. Na szczęście Prezydent jest Ponad To i Nie Tylko Pan Prezydent. Jednak Wielkie Podziękowania za ten Akt dla I Stolicy Polski :)

 • Link do komentarza obiektywnie sobota, 23 października 2021 14:04 napisane przez obiektywnie

  Zanim coś " mądrego" napiszesz warto poczytać https://arslege.pl/kodeks-karny/k1/s195/, Art 135

 • Link do komentarza ciekawy piątek, 22 października 2021 14:45 napisane przez ciekawy

  Maurycy napisz coś więcej !! Co Gnieznu zaproponowano i z jakiej okazji ?

 • Link do komentarza janciovodnik piątek, 22 października 2021 02:31 napisane przez janciovodnik

  Wstyd, że człowiek bez kręgosłupa piastuje najwyższe stanowisko w Państwie !!!
  ***** ***

 • Link do komentarza Jendrek piątek, 22 października 2021 00:42 napisane przez Jendrek

  Zapraszamy częściej Panie Prezydencie.

 • Link do komentarza Żenada czwartek, 21 października 2021 22:47 napisane przez Żenada

  Bartek, co to za bełkot? Firmy za komuny nie upadały, a jak komuna padła to wszystko zdechło? Dlaczego, jak myślisz? Bo było nierentowne. Prosta ekonomia. Sprawa Balcerowicza to inna kwestia, ale rozdmuchana polityka centralnego sterowania, do której teraz też się zmierza, jest funta kłaków warta. Największe holdingi nie płacą praktycznie żadnych podatków, a jak zwykły Kowalski się spóźni to mu wpadają na konto i wyciskają do ostatniego grosza. Państwo uczy kraść i kombinować - taka prawda.

 • Link do komentarza Łukasz czwartek, 21 października 2021 09:50 napisane przez Łukasz

  Nie chcemy takich ludzi u Nas w mieście !
  Za ich rządów zacząłem się wstydzić, że jestem polakiem na arenie międzynarodowej !

 • Link do komentarza avalon środa, 20 października 2021 21:10 napisane przez avalon

  Może zamiast dofinansowań do takich zakładzików lepiej zatrzymać import badziewia z Bangladeszu, Chin, Turcji i innych miejsc w Azji?

 • Link do komentarza Maurycy środa, 20 października 2021 19:13 napisane przez Maurycy

  Dzięki Panu Prezydentowi dr Andrzejowi Dudzie Gniezno niedługo może "wygrać" los życia na loterii. Nigdy jeszcze nie było i może nie będzie takiego rozkwitu miasta jak dzięki pomocy Pana Prezydenta RP. W to muszą się zjednoczyć wszystkie siły Polityczne z I Stolicy Polski. Szansa Jedna na Milion, oby się udało. Prezydent Miasta i Starosta wiedzą o czym piszę. Pozdrawiam Panów i Liczę na Zgodę ponad podziałami dla Gniezna. Mieszkańcy Wam Tego nie Zapomną jeżeli się nie uda. II Zjazd Gnieźnieński Panowie.

 • Link do komentarza Bartek środa, 20 października 2021 15:30 napisane przez Bartek

  Do Żenada - za komuny firmy nie upadały, bo wszystkie były państwowe. Jak nie wiesz, to nie wychodź przed szereg. I za tego rządu największe dotacje w pandemii dostały właśnie firmy prywatne. Pewnie, ze te, które pracują uczciwie, wykazują rzetelnie przychody i płacą podatki. A jak jest lewizna, to za co komu rząd ma dawać?

 • Link do komentarza Żenada środa, 20 października 2021 11:06 napisane przez Żenada

  Jak za komuny - upadający z powodu sytuacji na rynku zakład, więc dopłaćmy do jego uratowania i utrzymujmy. Zróbmy pokazówkę z prezydentem. Prywatne firmy też mogą liczyć na takie dotacje chroniące przed bankructwem?

 • Link do komentarza Donald środa, 20 października 2021 09:16 napisane przez Donald

  Pan Prezydent RP jest głową naszego Państwa. Należy mu się szacunek, za to co robi i kim jest.
  Ja się pytam co takiego zrobił Budasz żeby pomóc Polanexowi. Nic. Tak proszę państwa NIC. Obiecywał w wyborach pomoc , likwidację bezrobocia. I co. Jedynie co umie robić to zwalniać ludzi. Taki z niego Polskim ekonomista. Tak go wychowali rodzice. Zdobywanie pozycji na ludzkiej krzywdzie.
  To jest dopiero wstyd dla miasta.

 • Link do komentarza Biuro wtorek, 19 października 2021 20:25 napisane przez Biuro

  @ Wasyl 07. Taka argumentacja to przejaw typowego rozumowania Władzia spod budki z piwem. W takim razie ludzie nie popierający pisowców nie powinni płacić podatków i utrzymywać tej całej rządowej degrengolady. I wiedzy 500 plus i różne naste emerytury na które pracują ludzie pracy nie będą płacone bo wór będzie pusty.

 • Link do komentarza Kotwicz wtorek, 19 października 2021 15:35 napisane przez Kotwicz

  Tusk by ściągnął inwestora z Kataru!

 • Link do komentarza Kibic wtorek, 19 października 2021 15:16 napisane przez Kibic

  Wasyl - chętnie oddam ale nie jest to 500+tylko około 250+.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane