piątek, 12 listopada 2021 12:33

Podpisano porozumienie w Jeremiasie

 

Związkowcy z Inicjatywy Pracowniczej w zakładzie Jeremias poinformowali, że zostało podpisane porozumienie pomiędzy nimi, a przedstawicielami zarządu firmy.

W minioną środę przekazaliśmy, że po długich rozmowach związkowców z zarządem udało się znaleźć kompromis, który ma skutkować zawarciem porozumienia. Jego ustalenia były już wówczas znane i przedstawiciele Inicjatywy Pracowniczej przekazali, że obie strony są zgodne co do ich treści i jedynie pozostały ustalenia z prawnikami. Te miały nastąpić do piątku i na ten dzień wyznaczono także moment, w którym nastąpi ostateczne zawarcie porozumienia.

O tym, że został on podpisany, związkowcy poinformowali w piątkowe południe: - 12.11.2021r dzień w którym podpisaliśmy porozumienie z Zarządem. Podwyżki dostaną wszyscy pracownicy firmy Jeremias, również pracownicy administracyjni o czym zapewnił Nas W-ce Prezes Janusz Borzych. Zachęcamy wszystkich do wydajnej pracy, postarajmy się pracować dobrze i uczciwie co również wyjdzie wszystkim na dobre, o tym również zostaliśmy zapewnieni. Ale musimy pamiętać że aby zarobić, musimy zapracować - napisał zarząd Inicjatywy Pracowniczej Jeremias. 

W ramach porozumienia udało się osiągnąć podwyżkę płac, wzrost dodatków, uproszczenia premii, a ponadto ustalono także kwestię zatrudniania przez firmę pracowników o określonym stażu oraz rozwiązano kwestię wolnych sobót. Ponadto przez wewnętrzną komisję weryfikowana ma być kwestia mobbingu, któremu miała być poddawana część personelu zakładu. 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane