poniedziałek, 15 listopada 2021 11:21

Poranna akcja drogówki - skontrolowano prawie 700 kierowców

 

W poniedziałkowy poranek policjanci z gnieźnieńskiej drogówki przeprowadzili akcję „Trzeźwy poranek”. W jej trakcie ujawniono dwie osoby po użyciu alkoholu.

Dzisiaj gnieźnieńscy policjanci drogówki przeprowadzali kontrolę trzeźwości kierowców w ramach akcji „Trzeźwy poranek”. Ma ona na celu zadbanie o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nietrzeźwi kierowcy bowiem są najczęstszymi sprawcami wypadków drogowych.

W ramach działań na drogach powiatu skontrolowano prawie 700 kierowców, m.in. prowadząc akcję na ul. Gdańskiej w Gnieźnie. W efekcie tego wykryto dwie osoby poruszające się w stanie po użyciu alkoholu - była to 25-letnia kobieta kierująca Audi A6 oraz 62-letni mężczyzna kierujący Renaut Scenic. Podobne akcje planowane są także w przyszłości.

źródło: KPP Gniezno

13 komentarzy

 • Link do komentarza Adam sobota, 20 listopada 2021 12:44 napisane przez Adam

  Sam zamysł akcji słuszny, pora może mało szczęśliwa, ale wtedy też jest większa możliwość skontrolowania dużej liczby kierowców. Nie ma dobrej pory. Tak czy inaczej popieram, chociaż stoję w tych korkach później na Winiarach. Polecam też jako użytkownik dróg kontrolę prędkości, jak to pewnie jest każdy dobrze wie, a do wyżej opisanych ulic z czystym sumieniem bym dołożył ulicę Orzeszkowej i radość jazdy pod zakaz na Głębokiej. Jestem za kontrolami trzeźwości o każdej porze dnia i nocy i w każdej części miast i nie tylko.

 • Link do komentarza Wasyl07 czwartek, 18 listopada 2021 17:41 napisane przez Wasyl07

  Bardzo dobrze, że Policja robi takie akcje bo w Gnieźnie lubią pić bo tu jest wioska i tu piją, a ci co są oburzeni to na pieszo niech idą do pracy, w końcu Gniezno nie jest takim dużym miastem.

 • Link do komentarza VonBeton wtorek, 16 listopada 2021 21:01 napisane przez VonBeton

  Takie pytanko: Czy szanowna Policja, która w ostatni poniedziałek, wczesnym rankiem, stojąc w deszczu na wiadukcie Solidarności, kontrolowała nietrzeźwość mieszkańców naszego Gniezna, ruszających do pracy; z równym zapałem kontroluje "półświatek" pod tym wiaduktem np. o godz. 20.30? Bo chyba nie!!! Tam to dopiero można zarobić na pagony do munduru..., a poważnie, to strach tam się bać wieczorem.

 • Link do komentarza kierowca wtorek, 16 listopada 2021 12:20 napisane przez kierowca

  @gnieźnianin - od razu widać,że nigdy nie byłeś kontrolowany na trzeźwość i teraz wypisujesz coś o jakiejś dezynfekcji ustników...

 • Link do komentarza Czyściciel poniedziałek, 15 listopada 2021 23:31 napisane przez Czyściciel

  Witkowo oraz Trzemeszno to stan umysłu. Co Ty chłopie w ogóle piszesz. Policjanci zrobili dobrą robotę bo udaremnili 2 pijaków a Ty.... Mówisz że to nic.

 • Link do komentarza czytelnik poniedziałek, 15 listopada 2021 23:24 napisane przez czytelnik

  @ gnieźnianin, ale ty masz problem! Ty to jesteś : "Gnieźnianina portret własny"!

 • Link do komentarza Kierowca poniedziałek, 15 listopada 2021 19:47 napisane przez Kierowca

  Panowie cyrki sobie urządzają. Ludzie 20 minut stoją w korku od zjazdu z Łokietka. Następnym razem niech pomyślą o tym, że niektórzy do pracy jadą na 7.30

 • Link do komentarza tuk tuk poniedziałek, 15 listopada 2021 18:48 napisane przez tuk tuk

  I cały wyjazd z Winiar zablokowany...

 • Link do komentarza Obywatel poniedziałek, 15 listopada 2021 18:44 napisane przez Obywatel

  Do Jarosława rozumiem że ten 62 letni mężczyzna to Ty

 • Link do komentarza Jarosław poniedziałek, 15 listopada 2021 17:59 napisane przez Jarosław

  Akcja ZNICZ -(4 dni) 6nietrzeżwych w tym 3 rowerzystów (pewnie emeryci po piwku z działek wracali). Teraz akcja TRZEŻWY PORANEK - na 700 skontrolowanych osób 2 po spożyciu, nawet nie nietrzeżwe. O co tu chodzi? Nie macie co robić? Zajmijcie się piratami, którzy przez centrum miasta jadą 100km/h. Strach takiego zatrzymać, bo to może być pociotek kogoś "wpływowego"?. Przykład - proszę: Poznańska, Kostrzewskiego, Osiniec,Witkowska. W Witkowie ulica Poznańska od rynku do ronda i odwrotnie to jest tor wyścigowy. Dobranoc! Śpijcie dalej.

 • Link do komentarza Ulalalalalalalalalalala poniedziałek, 15 listopada 2021 16:46 napisane przez Ulalalalalalalalalalala

  A codziennie rano od poniedziałku do piątku jeżdżę rowerem. I to lasami, polami i tam nie stoją ;)

 • Link do komentarza Kierowca poniedziałek, 15 listopada 2021 14:59 napisane przez Kierowca

  25 lat i już po pijaku jeździ. Słabo

 • Link do komentarza gnieznianin poniedziałek, 15 listopada 2021 12:16 napisane przez gnieznianin

  ciekawe czy zdezynfekowali ustniki po każdym "kliencie"

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane