środa, 17 listopada 2021 08:55

Utworzono ponownie oddział zakaźny

 

W Szpitalu Pomnik Chrztu Polski ponownie uruchomiono oddział zakaźny. Do jednostki przyjęto już pierwszych pacjentów.

Pół roku po tym, jak został zlikwidowany tymczasowy oddział zakaźny, utworzony w murach lecznicy przy ul. Św. Jana, zapadła decyzja o jego ponownym uruchomieniu. Powodem jest rosnąca liczba zakażeń, ale tym razem żaden z oddziałów nie zostanie zamknięty z tego powodu tak, jak miało to miejsce rok temu. Decyzję o utworzeniu jednostki podjął wojewoda wielkopolski.

- Od wczoraj od godzin wieczornych mamy oddział covidowy na 20 łóżek. Natomiast od poniedziałku 22 listopada tych łóżek będzie 40 - przekazał Grzegorz Sieńczewski, dyrektor Szpitala Pomnik Chrztu Polski. Oddział zakaźny nie powstał jednak w swojej poprzedniej lokalizacji, tylko w pomieszczeniach w starym budynku przy ul. 3 Maja - salach "zwolnionych" po przeniesieniu części jednostek do nowego budynku: - Do poniedziałku te 20 łóżek będzie w miejscu "starej" ortopedii, a od poniedziałku 22 listopada te 40 łóżek będzie w miejscu "starej" chirurgii. Tu jest ten plus, że nie ograniczamy podstawowej działalności szpitala - dodał dyrektor.

Jak nam przekazano, powstanie oddziału zakaźnego nie powoduje zamknięcia czy ograniczenia żadnych innych oraz zawieszenia jakichkolwiek usług świadczonych przez szpital. Przypomnijmy iż rok temu z powodu utworzenia tej jednostki konieczne podjęcie takich kroków wobec oddziału dziecięcego w miejscu którego funkcjonował oddział zakaźny. Obecnie problemem mogą być tylko kwestie kadrowe i zapewnienia obsady w tymczasowej jednostce.

Dyrektor przekazał też, że obecnie ograniczone do minimum zostały możliwości odwiedzin u pacjentów przebywających w szpitalu. 

4 komentarzy

 • Link do komentarza Mirosława piątek, 19 listopada 2021 22:02 napisane przez Mirosława

  Człowieku zastanów się, bo nie wiesz co piszesz. Widocznie nikt z Twoich bliskich nie chorował, a co gorsze nie odszedł na zawsze. Lekarze, profesorowie ludzie bardzo, bardzo wykształceni apelują, aby się szczepić, bo to jedyna szansa na lżejszy przebieg choroby. Proszę nie lekceważyć własnego cennego zdrowia i swojej rodziny. Wystarczy pójść tylko po jeden zastrzyk i śpisz spokojniej. Obojętnie jaką szczepionką, ale zrób to!!! To tak wiele !!! dla siebie i bliskich !!!

 • Link do komentarza Sławianin czwartek, 18 listopada 2021 17:14 napisane przez Sławianin

  Paranoja

 • Link do komentarza Kibic środa, 17 listopada 2021 11:19 napisane przez Kibic

  No ładnie, oby jeszcze tylko kadra się znalazła.

 • Link do komentarza Obywatel RP środa, 17 listopada 2021 10:12 napisane przez Obywatel RP

  Czy wy ludzie juz nie widzicie, ze to wszystko to sciema, cala ta szopka

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane