środa, 24 listopada 2021 14:24

Chcieli zatrzymać poszukiwanego - wpadło dwóch. Z narkotykami

 
Chcieli zatrzymać poszukiwanego - wpadło dwóch. Z narkotykami źródło: KPP Gniezno

Niecodzienną sytuacja napotkała policjantów podczas działań, jakie podjęli w poniedziałek na terenie Gniezna. Mieli zatrzymać jednego poszukiwanego, a w ich ręce wpadł też drugi.

Sytuacja miała miejsce 22 listopada br. w godzinach rannych. Tego dnia funkcjonariusze operacyjni  postanowili zatrzymać 55-letniego gnieźnianina, który miał do odbycia 4-letni wyrok pozbawienia wolności. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia, wydanego przez Sąd Okręgowy  w Poznaniu. 

- Funkcjonariusze podejrzewali, że 55-latek prawdopodobnie przebywa poza miejscem swojego zamieszkania udali się więc do członka jego rodziny. Intuicja i policyjny nos i tym razem nie zawiodły gnieźnieńskich policjantów operacyjnych. Poszukiwany znajdował się na posesji. Mundurowi znaleźli przy nim ponad 200 gramów marihuany - informuje KPP Gniezno. 

W trakcie równoległych czynności, realizowanych na jednej z gnieźnieńskich ulic, policjanci zatrzymali 34-latka kierującego Renault Scenic. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Wynik - 0,9 promila w wydychanym powietrzu.

- Szybko też wyszło na jaw, po co do Gniezna przyjechał z oddalonej o 450 kilometrów miejscowości Bielsko Biała. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że ma od odbycia w jednostce penitencjarnej karę 6 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa kryminalne. 34-latek ukrywał się na posesji należącej do zatrzymanego w tym samym czasie 55-latka. Dodatkowo policjanci w miejscu jego przebywania znaleźli ponad 20 gramów marihuany - informuje KPP Gniezno.

Poszukiwany duet został już przetransportowany do Zakładu Karnego, gdzie odsiadują zasądzone im wyroki. Postępowanie w tych sprawach trwa.

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Gorol1968 niedziela, 28 listopada 2021 13:58 napisane przez Gorol1968

    Brawo Policja.Im mniej tego ,,g*****na,,na ulicach tym lepiej.Pozdrawiam i życzę spokojnej,owocnej,bezpiecznej pracy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane