wtorek, 30 listopada 2021 08:10

Świętowanie w Nowym Jorku

  Materiał promocyjny
Świętowanie w Nowym Jorku Zdjęcia - G. Czaplicki / 191 RSG

Przepiękne nowojorskie wnętrza, przepyszna amerykańska kuchnia oraz wszechobecny język angielski - tak uczniowie Językowej Szkoły Podstawowej Prymus wraz z żołnierzami amerykańskich wojsk stacjonujących w Powidzu świętowali Dzień Dziękczynienia - jedno z najbardziej popularnych świąt w USA.

W ramach integracji zaproszeni goście spędzili czas w klasach stwarzając uczniom okazje do spontanicznych rozmów w języku angielskim po czym rozegrali mecz w koszykówkę. Następnie wszyscy razem udali się do New York Restaurant, gdzie w amerykańskim klimacie Prymusi wykonali inscenizację słowno-muzyczną ukazująca jak naprawdę wygląda taki dzień w USA oraz jakie jest pochodzenie tego święta.

- Uczniowie nie tylko mieli okazję do rozmów po angielsku, zapoznania się z kulturą tego kraju lecz także dzięki uprzejmości właścicielom New York Restaurant mogliśmy poczuć się jak w Nowym Jorku i skosztować przepysznych dań wśród, których nie zabrakło tradycyjnego indyka - mówi Dariusz Witkowski - dyrektor szkoły Prymus. Zaproszeni goście nie kryli swojego zadowolenia z razem spędzonego dnia.  


Zdjęcia - G. Czaplicki / 191 RSG

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane