piątek, 26 listopada 2021 19:00

Śmiertelne potrącenie w piątkowy wieczór

 

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątkowy wieczór na szosie z Gniezna w kierunku Kiszkowa. Na miejscu zginęła rowerzystka.

Do zdarzenia doszło 26 listopada, chwilę po godzinie 18. Jak wynika z nieoficjalnych informacji w Myślęcinie (gmina Łubowo), na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 197 z szosą prowadzącą z Łubowa w kierunku Strychowa, samochód osobowy jadący BMW w stronę Kiszkowa potrącił rowerzystkę, która przejeżdżała jezdnię. 

W wyniku uderzenia podróżującej jednośladem, została ona odrzucona na kilkadziesiąt metrów (rower zatrzymał się około 50 metrów od skrzyżowania). Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego stwierdził jedynie jej zgon. 

Obecnie na miejscu trwają działania służb - do pomocy zaangażowano OSP Łubowo w celu zabezpieczenia i oświetlenia rejonu zdarzenia. Droga została zablokowana na czas oględzin - utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin. Okoliczności zdarzenia ustali policja pod nadzorem prokuratora.

Komunikat Policji z godziny 21:48:

Dzisiaj po godzinie 18:00 na drodze wojewódzkiej nr 197 w miejscowości Myślęcin w gminie Łubowo doszło tragicznego wypadku drogowego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 71-letnia rowerzystka na skrzyżowaniu dróg została potrącona przez 29-latka kierującego pojazdem marki BMW. Kobieta w wyniku doznanych obrażeń zmarła na miejscu. Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności wypadku.

zdjęcia także: KPP Gniezno

3 komentarzy

  • Link do komentarza z Łubowa niedziela, 28 listopada 2021 11:27 napisane przez z Łubowa

    Jeżeli rower leżał tak daleko jak widać na zdjęciach, to na pewno kierujący nie jechał tyle ile jest tam na znakach - czyli 60 km na godzine. Z byle powodu tam tych znaków nie ustawiono bo kilka lat temu był tam też śmiertelny wypadek.

  • Link do komentarza Kuba niedziela, 28 listopada 2021 01:02 napisane przez Kuba

    Wolno nie jechał... idiota

  • Link do komentarza fdggsfhgs piątek, 26 listopada 2021 21:21 napisane przez fdggsfhgs

    Kondolencje dla rodziny - ['] - sam jestem rowerzystą.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane