Wydrukuj tę stronę
niedziela, 28 listopada 2021 15:03

Trwa nabór statystów do filmu fabularnego

 

Do CK eSTeDe przybywa dzisiaj sporo zainteresowanych swoim udziałem w filmie, który w najbliższych tygodniach ma być kręcony na terenie Gniezna.

Zgodnie z zapowiedziami, przez całe niedzielne popołudnie oraz wieczór odbywa się nabór do filmu fabularnego, którego realizacja ma nastąpić w grudniu i styczniu. Informacja o naborze statystów, którzy będą potrzebni na planie, odbiła się szerokim echem, a już o godzinie rozpoczęcia spotkania pojawiła się spora grupa zainteresowanych swoim udziałem. Każdy z nich zostawia swój kontakt oraz wykonywana jest mu fotografia w celu podjęcia ostatecznej decyzji przez reżysera.

Sam nabór skierowany jest do wszystkich - zarówno młodych, jak i starszych. Wszyscy muszą być "łatwi" do stylizacji na lata 80. XX wieku, bo w takich realiach jest osadzona fabuła filmu. 

Choć organizatorzy castingu nie zdradzają zainteresowanym scenariusza, z naszych informacji wynika iż chodzi o film o kradzieży w katedrze, do której doszło w 1986 roku. Kilka tygodni temu w Gnieźnie odbyło się otwarte spotkanie z reżyserem, podczas którego zdradził on założenia planu. W sumie realizacja ma nastąpić w kilku punktach miasta, a do jednej z większych scen potrzebnych będzie nawet od 200 do 300 statystów. Materiał ma być kręcony od 9 do 20 grudnia br. 

Zainteresowani udziałem w naborze mogą przybywać do Centrum Kultury "Scena to dziwna" w niedzielę 28 listopada do godziny 20. Po tym można zgłaszać jeszcze swoje zainteresowanie mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Prawidłowe zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko, wiek, wzrost, numer telefonu do kontaktu, daty dyspozycyjności z zakresu podanego terminu, a także 2 zdjęcia -  portretowe i sylwetki. Uwaga! Zdjęcia muszą być aktualne, najlepiej wykonane w ostatnim tygodniu. Z każdym ze statystów, który zostanie wzięty pod uwagę przy nagrywaniu filmu, nawiązana zostanie umowa. 

Galeria