Wydrukuj tę stronę
środa, 01 grudnia 2021 10:59

Złodziej katalizatora wpadł podczas ucieczki. Policja poszukuje poszkodowanych

 

Zarzut kradzieży katalizatora na terenie Gniezna usłyszała 28-letnia kobieta i 28-letni mężczyzna z Poznania. Policjanci poszukują innych poszkodowanych.

Sytuacja miała miejsce w noc z niedzieli na poniedziałek tj. 29 na 30 listopada przy ulicy Liliowej na os. Piekary. Jeden z mieszkańców zauważył, jak z zaparkowanego Seata wysiada mężczyzna, który następnie podchodzi do Toyoty należącej do obserwującego go świadka.

Kiedy tajemniczy jegomość położył się obok pojazdu, obserwator domyślił się, jaki jest cel tego działania i natychmiast wyruszył w kierunku podejrzanego, który najpewniej próbował odpiłować katalizator spod pojazdu. Ten jednak natychmiast zerwał się z ziemi, wsiadł do Seata i odjechał z miejsca zdarzenia. O całym zajściu natychmiast powiadomił policję.

Na ulicy Poznańskiej do kontroli drogowej wskazane auto zatrzymał powiadomiony o sytuacji policyjny patrol. W pojeździe znajdowała się para 28-latków zamieszkała w Poznaniu, natomiast w środku samochodu znajdowały się narzędzia, które mogły służyć do kradzieży katalizatorów - informuje asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno. Jak dodaje:Dalsze czynności w tej sprawie, prowadzone przez policjantów kryminalnych doprowadziły do przedstawienia 28-letniej kobiecie i 28-letniemu mężczyźnie zarzutu kradzieży katalizatora, do której doszło w rejonie ulicy Poznańskiej w Gnieźnie w październiku 2021 roku.

Do tej pory policjanci ustalili, że zatrzymani mogli kraść również inne katalizatory na terenie Gniezna i Poznania. Osoby, które do tej pory nie zgłosiły takiej kradzieży, proszone są o kontakt z najbliższą jednostką Policji.

3 komentarzy