wtorek, 07 grudnia 2021 18:47

„Dar serca” pojedzie z Gniezna na granicę

 

Ponad pół tony towarów, które nie mają stanowić podstawowego żywienia, ale wyrażać podziękowanie za służbę pełnioną przez żołnierzy na wschodniej granicy kraju, wyjedzie za kilka dni z Gniezna. 

W odpowiedzi na apel "Gniezno murem za polskim mundurem", udało się zebrać wiele paczek różnych czekolad, pierników, a także suchych wędlin, które trafią do żołnierzy strzeżących granicy polsko-białoruskiej. Organizatorzy inicjatywy podziękowali za zaangażowanie gnieźnian w to przedsięwzięcie, a także zaprezentowali kartki napisane przez dzieci jednej ze szkół. 

Jak przekazał Maciej Chosiński, przedsiębiorca i wiceprezes Wielkopolskiej Izby Gospodarczej, a także jeden z inicjatorów akcji, cały towar jest "darem serca" z podziękowaniem za służbę żołnierzy na granicy: - Pojedziemy z nimi do Włodawy, która leży nad Bugiem na samej granicy polsko-białoruskiej, do 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej, która jest jednostką liniową i służy bezpośrednio na granicy. 

Do akcji, która trwała niecałe dwa tygodnie zaangażowała się również Liga Patriotów oraz Stowarzyszenie Ziemia Gnieźnieńska: - Chcemy okazać wdzięczność wszystkim służbom działającym obecnie na granicy, podziękować za ich trud, za stres, który znoszą i pokazać im, że stoimy za nimi murem, że mogą na nas liczyć i że za ich plecami są ludzie, którzy są im wdzięczni i doceniają to, co robią - przyznał Patryk Frąckowiak ze Stowarzyszenia Ziemia Gnieźnieńska. 

Życzenia skierowane do żołnierzy, którzy w święta będą pełnić służbę na granicy, napisały do nich dzieci z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. kardynała Stefana Wyszyńskiego: - Są to kartki, które dzieci dobrowolnie napisały, odpowiadając na ten apel. Są w nich ciepłe życzenia dla naszych żołnierzy - mówił Paweł Kamiński, radny i współinicjator akcji. 

Wszystkie dary trafią do żołnierzy 21 grudnia: - Będzie to rodzaj prezentu, który przekażemy żołnierzom podczas ich wigilii. Po tym natychmiast powrócą na granicę na służbę - dodał Maciej Chosiński. 

16 komentarzy

 • Link do komentarza wilk poniedziałek, 13 grudnia 2021 17:38 napisane przez wilk

  Akcja z szczerego serca Polaków dla POLSKICH żołnierzy i służb mundurowych za ich trud w ochronie granicy !!Akcję popierają wszyscy Polacy,którym Ojczyzna miła,a przeciwni są wszyscy,którzy są tylko chyba polskojęzyczni,podobnie jak w 1939,kiedy najeźdźców wspierali mniejszości niemieckie i żydowskie !!!

 • Link do komentarza Henryk poniedziałek, 13 grudnia 2021 14:01 napisane przez Henryk

  Junior, po 4 klasach szkoły podstawowej nic mądrego nie potrafisz napisać. Twój guru z Gazety Wybiórczej pokazał, na co go stać co przedwczoraj pokazała telewizja. więc te swoje idiotyczne przemyślenia pisz u niego, a nas i nasze pieniądze na prezenty dla naszego wojska zostaw w spokoju. A temu Hobbitowi radzimy iść do swoich białoruskich przyjaciół w ambasadzie po wizę i zawieźć papu dla burzycieli zwanych migrantami w Białorusi. Bo w Polsce oni nie mają czego szukać, my ich nie zapraszaliśmy. Ale jak widać Łukaszenka ich dobrze pasie, bo z głodu tam nikt nie umiera, natomiast mają krzepę i siłę, by rzucać kamlotami w polskich żołnierzy mając za cel ich pozabijać. Tylko dobrze wyszkolona polska armia nas broni przed tymi atakami. I my nie wieziemy im jedzenia, bo oni mają tego dosyć, ale wieziemy im takie podarki, jakie w cywilizowanym świecie daje się z okazji różnych świąt. Ale ty jesteś z takich nizin, gdzie widocznie obdarowywanie nie jest znane.

 • Link do komentarza emerytowany nauczyciel niedziela, 12 grudnia 2021 20:46 napisane przez emerytowany nauczyciel

  Salowa, wiesz, dlaczego jesteś salową? Stan twojego umysłu jest tak beznadziejny, że bałbym się nawet powierzyć tobie mojego zdrowia w szpitalu. Nawet nie wiadomo, czy potrafisz miotłą operować, bo takich głupot w twoim wykonaniu dawno nie czytałem. Ciekawe, ze masz internet i nie żal tobie kasy na takie niepotrzebne do podstawowego życia wydatki? A po prawdzie zdrajcami są twoi idole z PO, którzy bez przerwy jak kanalie kłamią i robią wszystko, by Polskę i Polaków wtrącić w łapy Putina i innych wrogów naszej ojczyzny. No, ale twój ptasi móżdżek tego tez nie rozumie. Twój głupi rozum mówi, ze Covid to tez sprawka PiSu. Opanuj się człowieku, bo zazdrość, że Polakom lepiej się żyje za PiSu jest dla ciebie nie do przyjęcia.

 • Link do komentarza junior niedziela, 12 grudnia 2021 12:14 napisane przez junior

  @też Senior - absolutnie ślepy człowieku nie trafiłeś z tym PO i i na dodatek z Łukaszenką.A naćpanym to trzeba być,aby popierać nieudolny rząd PIS.

 • Link do komentarza Hobbit niedziela, 12 grudnia 2021 08:47 napisane przez Hobbit

  Sens miałoby podarowanie tych dóbr imigrantom na granicy, gdyż to im doskwiera głód. Wojskowi są nasyceni i napojeni, wygrzani i dobrze za tę fuchę opłaceni.
  Bajki o cudownym pisowskim rządzie trafiają dziś już tylko pod określone mentalne strzechy...

 • Link do komentarza Salowa sobota, 11 grudnia 2021 19:07 napisane przez Salowa

  @ senior bzdury piszesz, jesteś zaślepiony ideologią pisowską. Nie myślisz racjonalnie. Dwa zjawiska charakteryzują ten nieudolne, zdradziecki rząd. Inflacja i śmierć. PiS zawsze chwalił się 500 plus. No to dzięki ich polityce mamy dwa razy 500 plus. 500 złotych więcej do raty kredytu hipotecznego miesięcznie i 500 osób umierających na Covid codziennie. Inflacja i śmierć. Podziękujcie wyborcom pisu.

 • Link do komentarza Też senior sobota, 11 grudnia 2021 10:01 napisane przez Też senior

  Junior, a ty co bierzesz, że masz zamglenie oczu i umysłu? Przenieś się na Białoruś, gdzie rządzi twój idol. Nam za tego naszego rządu jest o niebo lepiej, niż za tych złodziei z PO. Pamięć to jak widać ci wywietrzała z tej zakutej głowy.

 • Link do komentarza Radek piątek, 10 grudnia 2021 15:50 napisane przez Radek

  300 ołtarzy polowych chcieli kupować, a na żarcie trzeba się składać?

 • Link do komentarza junior piątek, 10 grudnia 2021 11:41 napisane przez junior

  Panie senior - panu też by się przydało trochę kultury.A bajki o obecnym rządzie to niech pan opowiada ewentualnie w jakimś przedszkolu.

 • Link do komentarza lena czwartek, 09 grudnia 2021 11:21 napisane przez lena

  xymen jeśli nie masz nic do napisania mądrego nie pisz w ogóle ,pamiętaj milczenie jest złotem

 • Link do komentarza urzędas środa, 08 grudnia 2021 17:58 napisane przez urzędas

  Xmen - jakie prawa kobiet? Mordowanie niewinnych dzieciątek pod sercami matek nazywasz "prawami kobiet"? Wstydź się. A sądy? Popatrz, jak nikczemnie zachowują się niektórzy sędziowie, jak złośliwie traktują drobne wykroczenia tych, co nie dzielą ich poglądów politycznych, a co wyprawiają z wrogami Polski, ze zdrajcami, po prostu z kanaliami, którzy jawnie występują przeciw bezpieczeństwu polski i wspierają wroga? O wolnych mediach nie wspomnę, bo jak widać kompletnie nie rozumiesz, o czym piszesz. No cóż, Gniezno to jak widać stan umysłu i to miasto nigdy się nie rozwinie mając taki elektorat.

 • Link do komentarza senior środa, 08 grudnia 2021 17:45 napisane przez senior

  Pani Salowa, ze swoimi pieniędzmi robimy to, co się nam a nie Pani podoba. A jak Pani idzie do koleżanki na imieniny, to zabiera jej pani w prezencie np. pudełko czekoladek? I nie dlatego, ze koleżanka jest biedna, ale dlatego, ze prezenty tego rodzaju sa wpisane w naszą kulturę. której, jak widać pani brakuje. A co do dzieci - gdzie one są takie biedne? To ten rząd, jak żaden inny zadbał o nie tak dobrze, że żadne dziecko w Polsce nie cierpi głodu. Także seniorzy maja różne extra dodatki, poza tym, jak uczciwie pracowali, to maja emerytury, które pozwalają im może czasem skromnie, ale żyć bez specjalnych braków. Są także dodatki dla tych po 75 roku życia, są 13 i 14 emerytury, są dodatki mieszkaniowe dla uboższych. No cóż, każdy jest kowalem swojego losu, a w Polsce nawet bezdomni mogą przeżyć swoja jesień życia za darmo. Gniezno jest tego najlepszym przykładem, jak się o nich dba. Więc o co pani chodzi?

 • Link do komentarza Tadzio środa, 08 grudnia 2021 09:39 napisane przez Tadzio

  A Obajtek, żona premiera i inni coś dali?

 • Link do komentarza Salowa wtorek, 07 grudnia 2021 23:09 napisane przez Salowa

  Lepiej byście to przekazali ubogim emerytom lub dzieciom a nie żołnierzom którzy są jedna z lepiej zarabiających grup społecznych w Polsce.

 • Link do komentarza Xmen wtorek, 07 grudnia 2021 19:43 napisane przez Xmen

  Mam nadzieję , że wiecie co robicie. I że wiecie że na granicy są też policjanci z oddziałów prewencyjnych, którzy pacyfikowali Polakówvi Polki w czasie manifestacji o wolne sądy, wybór kobiet i wolne media.

 • Link do komentarza Lady wtorek, 07 grudnia 2021 18:58 napisane przez Lady

  Gniezno z lepszej strony, jak miło.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane