czwartek, 09 grudnia 2021 11:48

Miasto przekazało wodę dla oddziału zakaźnego

 

Półtora tysiąca butelek wody ze specjalnym otwarciem zostały przekazane na rzecz oddziału zakaźnego Szpitala Pomnik Chrztu Polski.

Ten swojego rodzaju "mikołajkowy" prezent przekazało Miasto Gniezno na rzecz pacjentów przebywających na oddziale zakaźnym. Jest to podobny gest, jaki był czyniony swojego czasu przez ten, jak i inne samorządy w regionie.

- Przekazujemy za pośrednictwem szpitala wodę dla naszych mieszkańców. Postanowiliśmy ich wesprzeć zakupem 1560 butelek małej wody z tzw. "dzióbkiem", żeby było łatwiej to pić. Pacjenci przebywający na oddziale zakaźnym nie mają bezpośrednio opieki przy łóżku, także pielęgniarki i lekarze są w kombinezonach i ich praca jest dużo bardziej utrudniona - stwierdził wiceprezydent Michał Powałowski.

- To pokazuje, że jest dużo dobrych, ciepłych ludzi dookoła, których często nie widać, bądź mówią często ciszej niż ci, którzy niestety krzyczą i mówią źle - przyznaje Grzegorz Sieńczewski, dyrektor Szpitala Pomnik Chrztu Polski. - Każdy może przynieść zgrzewkę wody, można kontaktować się bezpośrednio z sekretariatem, na stronie internetowej jest podany numer telefonu, tam zawsze ktoś odbiera, nie ma z tym problemu. Można się skontaktować i przynieść symbolicznie zgrzewkę wody, która jest fajnym pomysłem i fajnym darem, symbolem, że w tej panedmii wszyscy jesteśmy razem - dodał dyrektor. Jak przyznał, jeśli ktoś chce przekazać wodę, to jedyna prośba jest o to, by były one zamykane nie na zwykłą nakrętkę, ale właśnie półlitrowe z "dzióbkiem": - Z takiej butelki pacjentowi jest łatwiej pić czy nalać sobie do kubka. 

Jak dodał dyrektor, od soboty uruchamiane zostaną dodatkowe miejsca na oddziale zakaźnym. W sumie będzie około 100 łóżek dla osób - 65 na samym oddziale i 35 w izolatorium. Jak dodał, obecnie wszystkie miejsca mają stałe obłożenie: - Widzimy, że jest więcej osób młodych. Przyznał też, że większość (około 80%) stanowią osoby niezaszczepione.

1 komentarz

  • Link do komentarza Bolo czwartek, 09 grudnia 2021 14:41 napisane przez Bolo

    Koncerty robią za miliony, a szpitale wody nie mają. Państwo z dykty.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane