piątek, 10 grudnia 2021 09:31

Pierwszy czujnik powietrza w gminie Gniezno

  mn

Gmina Gniezno zyskała pierwszy czujnik jakości powietrza który został zamontowany na budynku Zespołu Szkół w Szczytnikach Duchownych.

Zakup, montaż i roczny serwis urządzenia to koszt ponad 4 500,00 złotych, które zostało sfinansowane ze środków z programu Czyste Powietrze.

Sensor podaje parametry stężenia pyłów zawieszonych czyli tak zwanego "smogu" (pyły PM 1, PM 2,5, PM 10), wilgotność powietrza, ciśnienie atmosferyczne i temperaturę.

Wyniki pomiaru czystości powietrza są podawane w czasie rzeczywistym. Można je odczytywać za pośrednictwem strony internetowej naszepowietrze.pl oraz za pomocą aplikacji mobilnej Syngeos – dostępnej na urządzenia z systemem Android oraz iOS lub za pośrednictwem strony internetowej urzędu – widget prezentujący wyniki znajduje się po prawej stronie w zakładce „Jakość powietrza".

W kolejnym kwartale ze środków z programu Czyste Powietrze, Gmina Gniezno zakupi pyłomierz osobisty, który umożliwi przeprowadzenie pomiarów w różnych warunkach i lokalizacjach. Będzie to doskonała okazja do edukacji najmłodszych. Pozwoli to uświadomić młodemu pokoleniu, jakie są przyczyny i skutki zanieczyszczenia powietrza.

3 komentarzy

  • Link do komentarza ryś poniedziałek, 13 grudnia 2021 12:26 napisane przez ryś

    SEB chyba nie bardzo wiesz o czym piszesz. Drogi gminne w miarę są przejezdne. Dwa dni temu na Kędzierzyn wypadek i widać efekty działania - droga w gminie Gniezno miała asfalt jako tako, ale widoczny i była przyczepność a po wjechaniu do gminy Niechanowo zamieniała się w lód i tam było zderzenie, kawałek za nowym osiedlem

  • Link do komentarza SEB niedziela, 12 grudnia 2021 21:00 napisane przez SEB

    Za dużo pieniędzy chyba mają.....Przy okazji ... Kto za to zapłacił ? Gmina szaleje...drogi jak widać nie są odśnieżane tylko posypywane lekko piaskiem. No chyba że ,,,,Pani dyr robi wszystko aby zaistnieć jako niemiecki ekolog..."

  • Link do komentarza Radek piątek, 10 grudnia 2021 11:25 napisane przez Radek

    I od tego czujnika powietrze będzie czystrze?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane