niedziela, 19 grudnia 2021 11:35

Harcerze przywieźli Betlejemskie Światło Pokoju

 

Zgodnie z ponad 30-letnią tradycją, w niedzielne przedpołudnie harcerze w katedrze przekazali gnieźnianom Betlejemskie Światło Pokoju.

Gnieźnieńscy harcerze, którzy przejęli przed kilkoma dniami ogień dowieziony z Betlejem, przekazali je duchowieństwu, władzom samorządowym, delegacjom hufca z całego regionu i mieszkańcom miasta na uroczystej mszy świętej, odprawionej w katedrze. Światło przebyło daleką drogę, by nieść wszystkim hasło pokoju.

Nabożeństwo odprawione zostało pod przewodnictwem abpa Wojciecha Polaka Prymasa Polski z homilią ks. Wojciecha Orzechowskiego, diecezjalnego duszpasterza harcerzy: - Jakże puste, trudne i smutne jest życie człowieka bez nadziei. Jakże piękne, radosne, wartościowe i prawdziwe jest życie człowieka, który ma w sobie nadzieję i potrafi tę nadzieję zanieść innym. Dziś tak bardzo wszyscy tego potrzebujemy. Przyjmijmy więc Chrystusa do naszych serc. Przyjmijmy tę światłość, która pragnie tlić się w naszych sercach bez końca i bez reszty. Ten płomień, którego nic nie jest w stanie zagasić i zanieśmy go dalej.  

Po wspólnej modlitwie, przedstawiciele gnieźnieńskiego hufca przekazali Betlejemskie Światło Pokoju prymasowi, władzom miasta, komendantowi Straży Pożarnej, a także drużynom harcerskim i wiernym, którzy uczestniczyli w mszy świętej. Teraz płomień zostanie przekazany także do parafii, skąd trafi do domów gnieźnian.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane