środa, 22 grudnia 2021 10:05

OSP w Gorzykowie i Ruchocinku otrzymały samochody

 
OSP w Gorzykowie i Ruchocinku otrzymały samochody źródło: witkowo.pl

Druhowie z dwóch jednostek ochotniczych w gminie Witkowo otrzymały pojazdy, które pozwolą zapewnić im działalność w swoim rejonie.

W miniony poniedziałek w Gorzykowie odbyła się krótka uroczystość przekazania busa, który do tej pory służył w OSP Ruchocinek. Po 13 latach obecności w tej jednostce ochotniczej, Volkswagen Transporter T4 został przekazany druhom z Gorzykowa. Ci pierwsi za to otrzymali w zamian samochód marki Volkswagen Transporter T5, który do tej pory wchodził w skład Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie. 

- W tym miejscu chciałbym bardzo serdecznie podziękować Komendantowi Wojewódzkiemu za przychylenie się do wniosku OSP Ruchocinek. Oddzielne podziękowania kieruję również do Komendanta Powiatowego oraz Posła Zbigniewa Dolaty, którzy zabiegali o to, aby samochód z PSP w Gnieźnie trafił właśnie do Ruchocinka. Myślę, że ta transakcja doprowadzi do zwiększenia mobilności naszych jednostek OSP. Druhowie z tych jednostek biorą udział w zawodach, ale przede wszystkim zabezpieczają liczne imprezy i inicjatywy lokalne. Mam nadzieję, że pojawienie się pierwszego samochodu w historii OSP Gorzykowo, zachęci młode pokolenia z tej miejscowości do wstępowania w szeregi OSP - mówił Marian Gadziński, burmistrz Witkowa.

Podczas uroczystości przekazano także sprzęt, ufundowany przez władze gminy. Buty, rękawice i inne elementy stanowiące wyposażenie strażaków, trafiły do jednostek ochotniczych. Ponadto OSP Wiekowo, OSP Mielżyn i OSP Witkowo wsparła również Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Każda z tych jednostek otrzymała 5,5 tysiąca złotych, które pozwoliły na zakup nowego wyposażenia. Środki ochrony dla druhów z terenu Witkowa i okolic zasponsorował z kolei Zarząd Wojewódzki OSP.


źródło: witkowo.pl

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane