środa, 05 stycznia 2022 11:22

Spacery po lesie podczas... polowania

 

O nietypowym przebiegu polowań, które zostały urządzone w okolicach Czerniejewa i to bez odpowiedniego oznakowania terenów, które zostały nimi objęte, informuje poznańska Gazeta Wyborcza.

Sytuacja miała miejsce jeszcze w grudniu ub. roku. Dzień przed wigilią zostało zorganizowane polowanie przez Koło Łowieckie "Bura Chata", zarejestrowane w Czerniejewie. O tym, że na terenie pobliskich lasów należących do Nadleśnictwa Czerniejewo odbywa się odstrzał zwierzyny, mieszkańcy dowiedzieli się... podczas spaceru. To właśnie huki wystrzałów, padające z różnych stron, miały ich zaalarmować iż w pobliżu odbywa się polowanie.

- Mieliśmy problem, by teren polowania opuścić, bo myśliwi nie potrafili nam pokazać drogi wyjścia. Na drodze dojazdowej biegały w popłochu zwierzęta, szukając ucieczki - przytacza słowa jednego z mieszkańców Gazeta Wyborcza. Jak wynika z ustaleń dziennika, teren polowania nie był w żaden sposób oznaczony tablicami informującymi o polowaniu. 

Kolejna podobna sytuacja miała mieć miejsce kilka dni później - 29 grudnia w okolicy Rakowa, jeszcze bliżej Czerniejewa, gdzie również spacerowiczów o odbywającym się polowaniu zaalarmowały strzały padające w okolicy. Las opuszczali pospiesznie w obawie o własne życie.

Nadleśnictwo Czerniejewo poinformowało, że koło łowieckie (na skutek docierających informacji) zostało zobowiązane do przestrzegania przepisów prawa co do prawidłowego oznaczenia miejsc polowania. Te zostały zaplanowane także w tym miesiącu. Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie Urzędu Miasta i Gminy Czerniejewo, "Bura Chata" planuje jeszcze odstrzały 7, 10, 14, 17, 21, 25 i 28 stycznia br. Na celowniku myśliwych mają być "jelenie byki, jelenie łanie oraz cielęta, daniele łanie oraz cielęta, sarna koza oraz koźle, dziki i drapieżniki".

 

7 komentarzy

 • Link do komentarza mirek czwartek, 06 stycznia 2022 12:29 napisane przez mirek

  raczej polowanie podczas spacerów, ja bym wolał tak

 • Link do komentarza michał czwartek, 06 stycznia 2022 00:30 napisane przez michał

  Zwykłym ludziom chcązakazać fajerwerków od których ne zwierze nie zginie i tylko dni w roku są dozwolone ,a polowczyki robią co chcą i kiedy chcą tylko dlatego ,że mają kasę. Co się stanie ze zwierzyną która zostanie ranna i ucieknie w las -zginie w męczarniach i ci ludzie jeszcze chwalą się tym ,że są myśliwymi.....

 • Link do komentarza Bogacz środa, 05 stycznia 2022 19:25 napisane przez Bogacz

  Zapraszam w okolice nowych tras nordic walking na granicy Lubochni Krzyżówki i Wymysłowa tutaj co jakiś czas z lasu słychać strzały. A tam jest już sporo zabudowań.

 • Link do komentarza Ferrari 77 środa, 05 stycznia 2022 16:58 napisane przez Ferrari 77

  W okresie świąteczno-noworocznym kiedy wiele osób ma przerwy w pracy i mogą ten czas spędzić na łonie natury myśliwi urządają sobie zabawę w zabijanie zwierząt. Ludzie mają siedziec w domach aby garstka psyhopatów z bronią mogła się dobrze bawić. To jest chore.

 • Link do komentarza filip środa, 05 stycznia 2022 16:13 napisane przez filip

  Podobną sytuację spotkałem w leśnictwie Piłka. Polowanie bez ostrzeżenia. Ambony rozstawione na drodze publicznej(status drogi powiatowej), przed moim autem myśliwy" zastrzelił sarnę.(30 do 40 m) Widziały to także moje wnuki.
  Zastanawiałem się chwilę co z tym zrobić. Wyszedłem z auta i przygroziłem dziadkowi z bronią na ambonie.

 • Link do komentarza mirek środa, 05 stycznia 2022 12:00 napisane przez mirek

  brak oznaczenia??? zagrożenie bezpośrednio życia, niepowinien mieć żaden prawnik kłopotów z kwalifikacją takich czynów,czyżby nie tyczyło to chciejstwa zabijania zwierzyny!!!

 • Link do komentarza Mieszkaniec środa, 05 stycznia 2022 11:40 napisane przez Mieszkaniec

  W rejonie os. Relax non stop organizowane są polowania a strzały padają w odległości mniejszej niż 100m od zabudowań mieszkalnych w dodatku nie inaczej jak w ich kierunku.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Kłecko Punkt 05 2022
Antyki022022