czwartek, 13 stycznia 2022 15:01

Wyrzucił kanapę, parkował na zakazie - kilka mandatów dla 25-latka

 
Wyrzucił kanapę, parkował na zakazie - kilka mandatów dla 25-latka zdjęcie nadesłane

W ciągu kilku dni strażnikom miejskim udało się ustalić sprawcę podrzucenia kanapy na nieużytkach. Do tego został on ukarany za parkowanie autem w miejscu niedozwolonym.

Sytuacja miała miejsce w sylwestrowy piątek 2021 roku. Z naszą redakcją skontaktowała się gnieźnianka, która była świadkiem podrzucenia kanapy na terenie przy ul. Konopnickiej. Na jej widok mężczyźni poruszający się autem (na niemieckich numerach rejestracyjnych) przyspieszyli i odjechali z miejsca zdarzenia, pozostawiając rozrzucone elementy mebla. Jak przekazała mieszkanka, o sprawie powiadomiła Straż Miejską. Po naszej publikacji o podrzuceniu odpadów, skontaktowali się mieszkańcy, którzy rozpoznali pojazd.

W tej sprawie wszczęto postępowanie i dość szybko ustalono miejsce, gdzie zostało postawione auto - na ul. Cierpięgi. Kiedy kierowca popełnił błąd i zaparkował pojazd w miejscu niedozwolonym na skrzyżowaniu, wezwano na miejsce holownik. W trakcie załadunku na lawetę, kierowca przybył na miejsce i uregulował płatność zgodnie z przepisami za przyjazd auto-pomocy i zobowiązał się wskazać kierującego pojazdem, który zdecydował o pozostawieniu jego pojazdu na skrzyżowaniach w mieście oraz wywiózł tapczan w niedozwolone miejsce - informuje gnieźnieńska Straż Miejska. 

Jak się okazało, właściciel pojazdu nie był skory do współpracy i nie stawił się na wezwanie w siedzibie Straży Miejskiej. Co więcej, ponownie zaparkował auto na tym samym skrzyżowaniu - auto zostało odholowane na parking. Właściciel pojazdu, 25-letni mieszkaniec Gniezna otrzymał kilka mandatów karnych na sumę 2 tysięcy złotych za popełnienie 5 wykroczeń porządkowych w ruchu drogowym oraz 500-złotowy mandat za podrzucanie odpadów w miejsce publiczne. Zobowiązany został do zabrania tapczanu i oddania go do PSZOKu oraz do zapłaty kilkuset złotych za holowanie pojazdu z miejsca niedozwolonego - opisuje sprawę Straż Miejska.

Straż Miejska z tego miejsca dziękuje zgłaszającej za właściwą reakcję, jednocześnie apeluje o rozsądek. Każdy mieszkaniec Gniezna może oddać odpady dużych gabarytów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Chrobrego. Przypomnijmy, że za zaśmiecanie miejsca publicznego grozi mandat do 500 zł, a według nowego taryfikatora za brak wskazania kierowcy, który poruszał się pojazdem, grozi mandat od 500 zł nawet do 8 tys. zł, natomiast grzywna w sądzie może sięgać nawet do 30 tysięcy złotych.  

 
zdjęcie nadesłane

4 komentarzy

 • Link do komentarza Monika i Dorota sobota, 15 stycznia 2022 19:37 napisane przez Monika i Dorota

  Nasza Straż Miejska mogła by w końcu ustalić właściciela terenu na osiedlu "USTRONIE". Za szczytem bloku przy ulicy Zabłockiego 28. Jest tam, taki mały "lasek".A w tym lasku śmietnisko, jakiego świat nie widział.Śmietnisko w samym środku Gniezna! Dosłownie kilka metrów od wizytówki rekreacyjnej Gniezna - parku XXV lecia. Ten śmietnik w tym lasku, jest już od nastu lat. Ale władze naszego Miasta chyba udają, że nic o tym wysypisku wszelkich śmieci nie wiedzą. A może tą zaśmieconą działkę w końcu ktoś zakupi od Miasta, uporządkuje i zbuduje tam sobie, mały biały domek. Miejsce idealne !!

 • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 14 stycznia 2022 12:41 napisane przez Mieszkaniec

  Brawo dla tej Pani. Miło czytać, że służby też się wykazały.

 • Link do komentarza Daniel piątek, 14 stycznia 2022 12:24 napisane przez Daniel

  Właśnie tego typu aspołeczne jednostki są najczęściej przyczyną wszechobecnego syfu. Parkują jak się da - na skrzyżowaniu, przed pasami, na trawniku, petują papierosy na chodniku zamiast do śmietnika, wyrzucą śmieci do lasu, meble podrzucą na przedmieście, w piecu palą plastikiem lub oponami, nie segregują śmieci, a do tego pewnie jeszcze nie sprzątają po psie. Jak tacy ludzie mogą żyć w społeczeństwie? Pozostaje pogratulować postawy gnieźniance, która nie bała się i zareagowała widząc, co wyczyniały te jełopy.

 • Link do komentarza samanael czwartek, 13 stycznia 2022 19:10 napisane przez samanael

  25 lat i zero mózgu, ale takich "baranów" jeśli nie myślą trzeba zwyczajnie "kroić" i tak efekt 2500,- w mandatach, kilkaset złotych za holowanie pojazdu i jeszcze wywiezienie tych śmieci gdzie trzeba było wywieść je od razu. Brawo dla czujnej pani i służb miejskich. Proponuje by ta gnieźnianka dostało od władz miejskich nagrodę.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Kłecko Punkt 05 2022
Antyki022022