piątek, 14 stycznia 2022 10:01

Prawie 100 tys. złotych na prospołeczną aktywność w gminie Gniezno

 
Prawie 100 tys. złotych na prospołeczną aktywność w gminie Gniezno źródło: TV Gniezno

Stowarzyszenie "Siedlisko", działające w Lubochni, zdobyło środki na realizację projektu, który ma służyć podniesieniu świadomości ekologicznej i sprzyjać integracji społecznej.

Stowarzyszenie na Rzecz Aktywizacji Społeczności Lokalnej „Siedlisko” w Lubochni rusza z projektem „EKO SPADEK = wiedza seniorów + działanie młodych”. Będzie on realizowany z dotacji pozyskanej z programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

- Dzięki temu projektowi chcemy osiągnąć zazębienie działań pomiędzy starszymi a młodszymi mieszkańcami naszej gminy. Tak naprawdę, jak gmina liczy ponad 13 tys. mieszkańców, to 2/3 albo i więcej to są mieszkańcy napływowi. Wiem, jak to jest w moim sołectwie, gdzie rdzennych mieszkańców jest tylko kilka gospodarstw, a reszta to napływowi mieszkańcy. Widzimy, że jest coraz większy dysonans między tymi starszymi i młodszymi. Starsi się wycofują z życia społecznego, a my chcemy spowodować, aby na nowo mieli chęć udziału w różnych działaniach - mówiła Maria Brykczyńska ze Stowarzyszenia "Siedlisko".

- Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że z takim prospołecznym projektem wychodzimy do naszych mieszkańców - przekazała Maria Suplicka, wójt gminy Gniezno.

Projekt potrwa od stycznia 2022 r. do września 2023 r. W czasie będzie możliwość integrować starszych i młodszych mieszkańców gminy Gniezno, zdobywać umiejętności cyfrowe, poszerzać wiedzę na tematy ekologii, zero waste, zmian klimatycznych oraz wprowadzać je w życie poprzez liczne warsztaty, wycieczki  i wspólne działania. Ich efekty pozostawią trwały ślad w przestrzeni gminy (ogrody deszczowe, ogrody pięciu zmysłów, wystawa powarsztatowa) oraz w sposobie życia i myślenia o naszym otoczeniu. 

Więcej informacji można uzyskać pisząc pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zapoznając się ze szczegółami na stronie https://ekospadek.blogspot.com/

1 komentarz

  • Link do komentarza Wojciech piątek, 14 stycznia 2022 12:40 napisane przez Wojciech

    Gmina Gniezno to (oprócz obszarów naprawdę rolniczych/wiejskich) sztuczny twór, który nie powinien istnieć, a blokuje tylko rozwój i Gniezna jako miasta, i całego subregionu

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Kłecko Punkt 05 2022
Antyki022022