wtorek, 18 stycznia 2022 15:31

Jeden pędził 198 km/h, drugi jechał po chodniku - kolejne wysokie mandaty

 

W miniony weekend dwóch kierowców, za złamanie przepisów drogowych, zostało ukaranych wysokimi mandatami, zgodnie z nowymi przepisami.

Jak informuje KPP Gniezno, mandat w wysokości 1 500 zł będzie musiał zapłacić 23-latek, który w Gnieźnie w sobotni wieczór kierował Nissanem, jadąc... po chodniku wzdłuż ul. Roosevelta na odcinku od ul. Staszica w kierunku Parku Trzech Kultur.

Kolejnym przyłapanym kierowcą, tym razem w niedzielę 16 stycznia, okazał się 25-latek kierujący samochodem marki BMW. Pędził on swoim autem drogą S5 z prędkością 198 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 120km/h. Poza mandatem na 2500 zł kierowcy dopisano 10 pkt karnych.

- Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie nie tylko swoje i pasażerów, których przewozimy ale też innych uczestników ruchu drogowego - apelują gnieźnieńscy policjanci.

5 komentarzy

 • Link do komentarza Dorota środa, 19 stycznia 2022 13:08 napisane przez Dorota

  Niestety jazda po chodniku w tym miejscu to norma. Najczęściej w weekendy bo przecież jakoś do Warki trzeba dojechać, a i taxi robi sobie tam dziki parking.

 • Link do komentarza Janusz środa, 19 stycznia 2022 08:10 napisane przez Janusz

  I bardzo dobrze. Idiotów pędzących tak szybko, że samemu jadąc zgodnie z przepisami nie jest się w stanie czasem wyprzedzić ciężarówki, jest za dużo. A potem takich delikwentów zdrapuje się z drzew czy filarów. Lepiej tak eliminować, niż by mieli na chodnik wpaść.

 • Link do komentarza dd środa, 19 stycznia 2022 07:27 napisane przez dd

  Będą pieniądze na rozdawanie.

 • Link do komentarza Wyborca wtorek, 18 stycznia 2022 20:29 napisane przez Wyborca

  Wysokie mandaty tak. Ale nie na eskach gdzie trwa typowe polowanie. Milicja jak zwykle nie dba o bezpieczeństwo tylko o wyniki i rozgłos.

 • Link do komentarza Kierowca wtorek, 18 stycznia 2022 19:36 napisane przez Kierowca

  Brawo dla policji. Miło, że kilku z nich widzi takie rzeczy. Szkoda, że mandat 1500 zł. Natomiast naprawa chodnika 150000 zł

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022