piątek, 21 stycznia 2022 08:34

Do rowu zjechał dostawczak, a później laweta, która miała go wyciągnąć

 
Do rowu zjechał dostawczak, a później laweta, która miała go wyciągnąć źródło: OSP Czerniejewo

Nietypowo zakończyło się czwartkowe zdarzenie drogowe, gdzie laweta mająca wyciągnąć inny pojazd z rowu, a sama do niego zjechała po śliskiej nawierzchni. Do tego na miejscu pojawił się pijany motorowerzysta.

Do zdarzenia doszło w czwartek, w godzinach popołudniowych. Na powiatowej drodze prowadzącej z Czerniejewa w kierunku Wrześni, tuż za tą pierwszą miejscowością, samochód dostawczy na oblodzonej nawierzchni, na skutek silnego podmuchu wiatru, zjechał na pobocze, po czym przewrócił się na bok. W zdarzeniu nikomu nic się nie stało, a na miejsce wezwano pomoc drogową.

Po przybyciu na miejsce lawety, pojazd mający wyciągnąć dostawczaka... także zjechał na oblodzonej drodze do rowu. W efekcie na miejsce poproszony został zastęp OSP Czerniejewo. Druhowie, po przybyciu na miejsce, próbowali wyciągnąć z powrotem lawetę na drogę, jednak okazało się, że potrzebny do tego jest jeszcze cięższy sprzęt, który przyjechał w późniejszych godzinach wieczornych. Dopiero potem na drogę ściągnięto sam pojazd dostawczy.

Na miejscu obecna była również policja. Podczas tych działań funkcjonariusze zatrzymali także kierującego motorowerem 28-latka, który akurat jechał tą drogą. Mężczyzna okazał się być pijany - jak poinformowała nas KPP Gniezno, miał prawie promil alkoholu w organizmie. Postępowanie wobec niego jest prowadzone. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Kłecko Punkt 05 2022
Antyki022022