piątek, 21 stycznia 2022 17:14

Wyprzedzał na skrzyżowaniu - dostał 1 tys. zł mandatu

 
Wyprzedzał na skrzyżowaniu - dostał 1 tys. zł mandatu źródło: KPP Gniezno

Kolejni kierowcy przekonują się o zasadności wprowadzenia nowych stawek mandatów za popełnione wykroczenia drogowe.

W miniony czwartek okazję ku temu miał kierujący Volkswagenem Caddy, który na oczach gnieźnieńskich policjantów drogówki z grupy Speed, zdecydował się na wyprzedzenie ciężarówki w rejonie skrzyżowania. Za swoje zachowanie został on ukarany mandatem w wysokości 1 tys. złotych - informuje KPP Gniezno.

Policjanci przy tej okazji przypominają, że wraz ze zmianą taryfikatorów za wykroczenia, mandat w wysokości 1 tys. złotych można otrzymać za wyprzedzanie: pojazdu silnikowego przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia, na zakręcie opatrzonym znakami ostrzegawczymi, na skrzyżowaniu (z wyjątkiem ronda i skrzyżowania z sygnalizacją), pojazdu uprzywilejowanego w terenie zabudowanym czy na przejeździe rowerowym.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Kłecko Punkt 05 2022
Antyki022022