sobota, 22 stycznia 2022 17:31

Wypadek na ul. Lednickiej. Trzy osoby trafiły do szpitala

 

Do poważnego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w sobotnie popołudnie na Winiarach.

Do zdarzenia doszło 22 stycznia, około godziny 16.30. Jak wynika z nieoficjalnych informacji na ul. Lednickiej, tuż przed pętlą autobusową, samochód osobowy marki Audi uderzył czołowo w bok Forda, który prawdopodobnie nawracał z zatoki parkingowej. W wyniku silnego uderzenia, drugie z aut przemieściło się na jezdni i zatrzymało na chodniku.

Do zdarzenia zadysponowano zastępy JRG Gniezno, które zabezpieczyły rejon wypadku. Trzy osoby poszkodowane w zdarzeniu (w tym dziecko) trafiły do karetek zespołu ratownictwa medycznego, a następnie przewieziono je do szpitala na dalsze badania.

Okoliczności zdarzenia ustali policja. Na czas prowadzonych działań ruch był przez pewien czas zablokowany, a potem odbywał się wahadłowo.

 

4 komentarzy

 • Link do komentarza prosta sprawa wtorek, 25 stycznia 2022 13:10 napisane przez prosta sprawa

  Jechałby wolno jeden, nic by się nie stało. Drugi zachowałby rozwagę przy włączaniu do ruchu, nic by się nie stało. A tak?

 • Link do komentarza Snake poniedziałek, 24 stycznia 2022 16:08 napisane przez Snake

  Cud że nie doszło jeszcze do karambolu przy wyjeździe z os. Jagiellońskiego. Przejście dla pieszych słabo oświetlone i wyjazd z osiedla zastawiony przez samochody, a droga biegnie tam lekko po łuku. Piesi muszą tam czasami przebiegać jak chcą żyć a samochody wymuszać włączanie się do ruchu. Bardzo niebezpieczne skrzyżowanie na osiedlu!!! Może ktoś tym się w końcu zajmie

 • Link do komentarza Antek niedziela, 23 stycznia 2022 10:44 napisane przez Antek

  Jak znam zycie to tym fordem wcale nie zawracal a wyjezdzal po przejsciu dla pieszych z piastowskiego. Tam notorycznie kierowcy jezdza po chodniku i po przejsciu. To byla tylko kwestia czasu jak dojdzie do zdarzenia.

 • Link do komentarza Marek niedziela, 23 stycznia 2022 09:46 napisane przez Marek

  W tym miejscu ulica Lednicka jest bardzo szeroka. Przydała by się tam środkowa wysepka , na której piesi mogliby się na chwilę zatrzymać i odpocząć . Szczególnie ci starsi piesi, idący na przystanek autobusowy. Taka wysepka naprawdę poprawiła by odrobinę bezpieczeństwo pieszych na tych "pasach".

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Kłecko Punkt 05 2022
Antyki022022