wtorek, 25 stycznia 2022 09:06

Dodatek osłonowy - uwaga na „pomocne” osoby

 

Przestrzega się osoby, które chcą skorzystać z dodatku osłonowego w jednostkach pomocy społecznej, przed osobami oferującymi wsparcie przy ich realizacji.

Komunikat w tej sprawie zamieściła gmina Kiszkowo. Ta przestroga powinna dotrzeć do każdego, kto zamierza korzystać z dodatku osłonowego i spotyka się z ofertą obcych osób, chcących pomóc przy wypełnianiu wniosku. Podobna informacja o osobie chodzącej od domu do domu dotarła do nas z gminy Łubowo.

- W związku z sygnałami, że na terenie naszej gminy pojawiły się osoby oferujące pomoc w załatwieniu dodatku osłonowego informujemy, że wnioski o wypłatę dodatku osłonowego wydawane i przyjmowane są tylko i wyłącznie w urzędzie gminy - informuje gmina Kiszkowo. Podobnie zresztą sytuacja wygląda w innych samorządach, dlatego przestrzega się, że pracownicy urzędu nie odwiedzają petentów w domach, a osoby zgłaszające się z propozycją pomocy w wypełnianiu wniosku, mogą być oszustami. W ten sposób mogą poznać m.in. dane osobowe, które wykorzystają w różnych celach.

W przypadku podejrzenia próby popełnienia przestępstwa lub gdy przestępstwo zostało popełnione, należy poinformować policję.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Kłecko Punkt 05 2022
Antyki022022