poniedziałek, 07 lutego 2022 09:28

Migawki z miasta - jedna dziura w drodze i trzy dni różnicy

 

Dobry przykład tego, jak wygląda działanie niektórych zarządców w zakresie utrzymania dróg i likwidacji uszkodzeń nawierzchni, widać na ul. Słowackiego.

Jeden z mieszkańców Gniezna opublikował fotografie, wykonane na odcinku powiatowej drogi ul. Słowackiego w tym samym miejscu w odstępie trzech dni. Dobrze prezentują one sposób "rozwiązywania" dobrze znanego wszystkim problemu, jakim jest dziura w jezdni - być może i niewielka, ale wciąż uciążliwa dla zmotoryzowanych. 

Na pierwszej fotografii widać, że została ona zasypana prawdopodobnie destruktem, pochodzącym z rozbiórki innej nawierzchni i po prostu zwyczajnie ubita - tak, by z daleka sprawiać wrażenie łaty. Oczywistym jednak jest, że jej wytrzymałość jest znikoma. Zdjęcie wykonano 3 lutego w godzinach popołudniowych.

Kolejna fotografia wykonana została dokładnie trzy dni później w tym samym miejscu, o tej samej porze - dziura jest jak "nowa", a sypki materiał rozsypany wokół niej, skąd najpewniej wkrótce trafi do kanalizacji. Kto by się spodziewał? - można zapytać ironicznie.

Z takim podejściem zarządców do problemu kierowcy spotykają się już zbyt często na drogach. Czy teraz co trzy dni będzie się uzupełniać ów ubytek? Tak to należy rozumieć, skoro problem uszkodzonej nawierzchni jest już znany i jest konieczność jej odpowiedniego "utrzymania". Dodać należy, iż w tym miejscu jezdnia była już wielokrotnie łatana i nosi ślady uszkodzeń na większej powierzchni niż tylko ta konkretna dziura. Problem więc powróci, jeśli doda się w tym miejscu kolejną, trwałą łatę.

A może jest to sposób na spowolnienie ruchu - tylko pytanie, czemu kosztem zawieszenia i lawirujących pomiędzy dziurami aut?

14 komentarzy

 • Link do komentarza wilk piątek, 11 lutego 2022 19:01 napisane przez wilk

  Ktoś tam wcześniej napisał STOLYCA BAJZLU i pięknie to ujął !! Ja dodam tylko Drużyna BAJZLU !!!Chcieliście ludzie dalej komuno wróć, to... ...macie !!! A jak tam podwyżki za śmieci,strefy,ciepło,nieruchomości,wodę,rząd obniżył vat,akcyzę i paliwo,a prezydent i jego radni obniżyli opłaty ????hahahaha ale jaja,że tak napiszę klasykiem ,a raczej klasyczką!!

 • Link do komentarza micio czwartek, 10 lutego 2022 13:30 napisane przez micio

  Bo w łataniu dziur chodzi o łatanie.... raz a dobrze sie zrobi i nie bedzie pracy! a tak standardowy objazd po miescie, za kilka dni nastepny, pieniądz płynie...
  A wolności to inna historia. Dobrze by było wiedziec z nazwiska kto to odebrał te fale Dunaju na jezdni

 • Link do komentarza brygadzista - drogowiec firmy Alpha środa, 09 lutego 2022 13:26 napisane przez brygadzista - drogowiec firmy Alpha

  bzyk . Zarządca drogi po prostu powinien być przy tym jak te dziury są łatane i powinien wymóc na wykonawcy dokładne oczyszczenie dziury w ulicy odkurzaczem do przedmuchiwania liści . A w następnej kolejności powinien wymóc dokładne osuszenie dziury w wody - wilgoci przy pomocy płomienia z palnika butli gazowej. I dopiero po prawidłowym wykonaniu czynności wstępnych dziura powinna być zalana cała lepiszczem i to razem z krawędziami . A dopiero na koniec dziura powinna zostać wypełniona asfaltem. Jeżeli Zarządca drogi dopilnuje prawidłowego wykonania w/w czynności wstępnych to asfalt nie będzie się wykruszał z dziury już po niecałym miesiącu. od dnia jego położenia.

 • Link do komentarza Bolek środa, 09 lutego 2022 09:42 napisane przez Bolek

  bzyku, a jaki jest sens łatania na 1 dzień ? Pieniądze wyrzucone w błoto. Ponadto jakoś budynki są wznoszone przez cały rok podobnie jak budowa dróg ekspresowych itp.

 • Link do komentarza Błażej wtorek, 08 lutego 2022 19:50 napisane przez Błażej

  Wystarczy przejechać się nową drogą na ul. Wolności, gdzie asfalt wygląda jak pofalowany, a co dopiero będzie za kilka lat. Ciekawe jak wygląda odbior takiej drogi i kto się po tym podpisuje...

 • Link do komentarza bzyk wtorek, 08 lutego 2022 18:38 napisane przez bzyk

  Wiadomo, że łatanie w taką pogodę, jest tylko zapobiegawcze. Te łaty długo trzymać się nie będą. Ale jakie wyjście ma zarządca? Czekać do marca czy kwietnia aż pogoda będzie odpowiednia a kierowcy niech lawirują pomiędzy dziurami? Czy łatać na jakiś czas i co tydzień ale przynajmniej kierowcy nie będą narzekać na dziury? I tak źle i tak nie dobrze.

 • Link do komentarza wilk poniedziałek, 07 lutego 2022 15:14 napisane przez wilk

  Blisko Słowackiego są takie JAPY jeszcze na Staszica,Budowlanych,Chudoby oraz Sobieskiego,Żwirki I Wigury,Dąbrówki..... i ludzie z zarządu dróg,którzy dostali stanowiska z nominacji tzw. drużyny,powinni być wywiezieni na taczkach!!! Ale cóż mieszkańcy Gniezna i okolic...wybierają KOMUNĘ to tak jest i będzie zawsze !!!

 • Link do komentarza Dorota poniedziałek, 07 lutego 2022 14:05 napisane przez Dorota

  Mirek. tu nie chodzi o tych co takim firma łatanie dziur zlecają. Ale chodzi o tych co to łatanie nadzorują a na koniec odbierają i każą za takie pseudo łatanie dziur w asfalcie zapłacić naszymi pieniędzmi

 • Link do komentarza kierowca poniedziałek, 07 lutego 2022 13:00 napisane przez kierowca

  Dobry temat o którym można godzinami. Ten sam problem jest na ul. Wrzesińskiej - całej, rondo Olimpijczyków to już cała historia, skrzyżowanie ul. Cymsa i Wrzesińskiej tam asfaltu można szykać. Może chodzi o to aby ktoś miał pracę na wiele lat ?

 • Link do komentarza Weronika poniedziałek, 07 lutego 2022 12:58 napisane przez Weronika

  A co tam jakość i odpowiednia, sucha pora dnia do łatania takich dziur. Przecież nie ważne czy w deszczu czy w śniegu łata się dziury. w asfalcie.
  Ważne , że coś się przyklepało w miejsce dziury i kropka . A że to coś za chwile znowu odpadnie i dziura znów będzie straszyła to pryszcz!

 • Link do komentarza asa poniedziałek, 07 lutego 2022 12:30 napisane przez asa

  Stolyca bajzlu.

 • Link do komentarza turysta1 poniedziałek, 07 lutego 2022 11:49 napisane przez turysta1

  Zapraszam wszystkich na ul. Trzemeszeńską, pieszych i zmotoryzowanych !
  Tadeusz

 • Link do komentarza urzędas poniedziałek, 07 lutego 2022 11:26 napisane przez urzędas

  To tylko niewielki procent bylejakości robót i w ogóle naszych ulic. A władza, jakby niczego innego nie było do roboty, bawi się w rewitalizację.....skweru przy ul. Chrobrego, który wielkimi nakładami finansowymi nie tak znowu dawno został wykonany. Pewnie, ze tzw., rewitalizacja kolejnego niedopilnowanego skweru ( notoryczne wjazdy pojazdów w czasie imprez) w centrum przysporzy panu prezydentowi trochę głosów przez lubiących cacka, zamiast konkretnej pracy, ale jak wygląda miasto, każdy widzi. Ulica Słowackiego choć należy do Powiatu w niczym nie odbiega od ulic Dąbrówki, i wielu innych należących do Miasta. Wątpimy także, czy tężnie solankowe są najbardziej pilną potrzebą w Gnieźnie. Ciechocinkiem na pewno dzięki jednej tężni nie będziemy. A dziury i bałagan mogą czekać latami. I zostaną w spadku następcom.

 • Link do komentarza mirek poniedziałek, 07 lutego 2022 11:08 napisane przez mirek

  żadnego wytłumaczenia, niech taka firma dłużej nie robi ..napraw tego typu brać sie za tych co im zlecją takie partactwo!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane