piątek, 11 lutego 2022 08:19

Wyboista i błotnista droga do domu

 
Wyboista i błotnista droga do domu zdjęcie nadesłane

Z naszą redakcją skontaktował się jeden z mieszkańców osiedla Porzeczkowego, położonego na podgnieźnieńskich Piekarach, który przesłał do nas zdjęcia drogi z tego rejonu.

Temat dróg na dopiero co powstających osiedlach powraca zawsze w okresie zimowym. To właśnie najczęściej wtedy, kiedy występują wahania temperatury oraz opady, "tymczasowe drogi" (prowadzące na poszczególne, budujące się dopiero osiedla), zaczynają przypominać krajobraz księżycowy. Do jednej z takich należy ta, położona na os. Porzeczkowym w Piekarach. Podobnie jest jednak na terenie wielu innych osiedli budujących się na terenach wiejskich w różnych gminach. 

W tej sprawie Urząd Gminy Gniezno jednoznacznie informuje, że drogi gruntowe i tłuczniowe są utrzymywane dwukrotnie w ciągu roku poprzez profilowanie i ewentualne uzupełnianie tłucznia. Ostatnie prace na os. Porzeczkowym odbyły się na przełomie czerwca i lipca 2021 roku. 

- Gmina Gniezno nie planuje w najbliższych dniach działać na ulicach tego osiedla, ponieważ nie pozwalają na to warunki pogodowe. W dalszym ciągu trwa bowiem okres zimowy. W tym czasie specyficzne warunki pogodowe powodują rozmiękczanie terenu oraz spływ wody z wyższych sfer - poinformował nas Urząd Gminy Gniezno. 

- W dniu 7.02.2022 r. roku odbyła się wizja lokalna w terenie na osiedlu Porzeczkowym na Piekarach z udziałem kierownika oraz pracownika merytorycznego referatu Gospodarki i Rozwoju Urzędu Gminy Gniezno. Na przedmiotowej drodze stwierdzono nierówności nawierzchni gruntowej oraz rozmiękczoną warstwę ziemi. Ponadto na osiedlu Porzeczkowym trwają prace budowlane domów jednorodzinnych, przez co droga rozjeżdżana jest przez ciężki sprzęt dostarczający towar na teren budowy. Tym samym niektóre posesje są podwyższone, a spływ wody z działek właścicieli skierowany jest na drogę. Doprowadza to do gromadzenia większej ilości wody i jeszcze większą degradację nawierzchni - nadmieniono w odpowiedzi.

16 komentarzy

 • Link do komentarza kabat środa, 16 lutego 2022 19:23 napisane przez kabat

  Droga polna do zwana Północną. Fajna spokojna droga, na której wielokrotnie trenował biegi prezydent. Spokojna do spacerów, dojazd z Winiar na Pyszczynek. Teraz za pierwszymi wybudowanymi blokami i budującym się nowym blokiem, istny kanion błota i wody rozjechany przez samochody budowy.
  To kto to tak rozjechał , rozrył i stworzył ten odcinek jak nieprzejezdny i przejście tylko po polu. Powiecie to pewnie już nie Gniezno ,a teren Gminy Gniezno. Czy jest możliwość odtworzenia tego odcinka drogi do spacerów .

 • Link do komentarza emeryt poniedziałek, 14 lutego 2022 17:55 napisane przez emeryt

  Ulica Chrobrego, odcinek między Lecha a Pocztową to wstyd dla prezydenta Gniezna, który poustawiał pomniki królów , a nie potrafi zadbać o porządny asfalt na ulicy pierwszego polskiego króla, dzięki któremu to miasto w ogóle powstało. No cóż, daleko obecnej władzy do potęgi pierwszych władców Polski:-(

 • Link do komentarza Miastowy poniedziałek, 14 lutego 2022 12:32 napisane przez Miastowy

  Takie drogi są wszędzie - w gminie i w mieście. Widać, że "państwo" z osiedla porzeczkowego wielce poszkodowane. Chcieliście mieszkać na wsi, to zakładajcie gumiaki i w drogę. Podstawowe prawa fizyki i natury się kłaniają - wybudujesz dom na polu bez uregulowanych stosunków wodnych, to potem nie płacz.

 • Link do komentarza realista sobota, 12 lutego 2022 16:43 napisane przez realista

  Wszyscy co dzisiaj narzekają kupowali działki pod budowę tam gdzie te działki były tańsze. Wtedy nikt nie patrzył na to, że ten co sprzedaje im ziemię to nie zapewni im nigdy dobrego, suchego dojazdu asfaltem. Bo sprzedawcy działek też chodziło tylko o to , by zgarnąć jak najwięcej pieniędzy. Do kogo wobec tego macie ludziska pretensje. Możecie mieć tylko do siebie. Trzeba było zostać w blokach. Bo jak bloki oddawali do użytku to zawsze już była do nich doprowadzona uliczka betonowa lub asfaltowa. Ale Wam ludziska zachciało się luksusu i więcej metrów kwadratowych pod dachem . No to teraz zostało Wam tylko jedno . Należy zebrać się na wspólnym spotkaniu z sąsiadami z ulicy i zawiązać Stowarzyszenie budowy ulicy osiedlowe. Ustalić na zebraniu wysokość wpłat na konto stowarzyszenia od każdej rodziny. A jak już zbierzecie odpowiednio wysoką kwotę zróbcie przetarg i wybierzcie najtańszego wykonawcę utwardzonej wzorowo ulicy. I będziecie mieli .......po kłopocie . Powodzenia !

 • Link do komentarza Mk sobota, 12 lutego 2022 14:45 napisane przez Mk

  Zapraszam na ulice Herberta. Tragedia!!! Zimą dziura na dziurze a latem tumany kurzu!

 • Link do komentarza mieszkanka sobota, 12 lutego 2022 11:52 napisane przez mieszkanka

  Kupiłam działkę na ulicy Tuwima, do czego namówiło mnie miasto z nadzieją, że to będzie fajna okolica a tymczasem nie mam możliwości swobodnego dojścia do domu przez ogromne "jeziora" na drodze. Buty po przejściu tą ulicą nadają się tylko do pralki ,także na spacery polecam kalosze i to takie wysokie. Ludzie się chcą budować a dostawcze samochody odmawiają wjazdu przed obawą że zwyczajnie nie wyjadą. Kpina !!!!!!

 • Link do komentarza avalon piątek, 11 lutego 2022 21:53 napisane przez avalon

  Witkowska też tak wygląda

 • Link do komentarza Muget piątek, 11 lutego 2022 20:32 napisane przez Muget

  Witam serdecznie, osiedle porzeczkowe dziury ogromne ale zapraszam na Tuwima przy nowo budowanym osiedlu na orzeszkowej kałuża na 40 metrów.
  Wszelkie próby rozmowy z. Miastem zakończyły się że nie mają pieniędzy. Ale kilkaset metrów dalej gdzie mieszka już ktoś z miasta mają asfalt zrobiony po naszych telefonach i pismach sztandarowy program Mój dom Gniezno a drogi są masakryczne włodarze miasta zróbcie pożądna drogę z możliwością dojazdu do posesji!!

 • Link do komentarza ggbhvgfdxgfhbj piątek, 11 lutego 2022 19:37 napisane przez ggbhvgfdxgfhbj

  macie wspólnotę, kupiliście taniej, wybudujcie sobie... a nie na cwaniaka DB za grosze a potem oczekiwania z kosmosu.

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 11 lutego 2022 18:53 napisane przez mieszkaniec

  odnośnie jakości dróg - zapraszam na nowo wykonaną nawierzchnię ulicy Wolności.. atrakcja zapewniona - walec chyba co metr miał postój. To jest nowa nawierzchnia gdzie praktycznie nie ma jeszcze ruchu... Jest na to jakaś gwarancja? Ktoś z urzędu miasta odbierał już tę część ulicy od wykonawcy?

 • Link do komentarza śmiechu warte piątek, 11 lutego 2022 18:43 napisane przez śmiechu warte

  budowaliście się na wsi to macie :DDDDDD

 • Link do komentarza ja piątek, 11 lutego 2022 10:56 napisane przez ja

  Widziały gały gdzie dom kupowały

 • Link do komentarza Muget piątek, 11 lutego 2022 09:41 napisane przez Muget

  Witam serdecznie, osiedle porzeczkowe dziury ogromne ale zapraszam na Tuwima przy nowo budowanym osiedlu na orzeszkowej kałuża na 40 metrów.
  Wszelkie próby rozmowy z. Miastem zakończyły się że nie mają pieniędzy. Ale kilkaset metrów dalej gdzie mieszka już ktoś z miasta mają asfalt zrobiony po naszych telefonach i pismach sztandarowy program Mój dom Gniezno a drogi są masakryczne włodarze miasta zróbcie pożądna drogę z możliwością dojazdu do posesji!!

 • Link do komentarza Kicia piątek, 11 lutego 2022 09:38 napisane przez Kicia

  A jak wygląda droga do Szczytnik Duchownych? Dziura na dziurze, trzeba slalomem jechac... a te ich pseudo łatanie dziur już jest rozjeżdżone... kto wezmie odpowiedzialność za jakość pracy podwykonawcy? Poza tym jak można na tak połatanych drogach robic kolejne łaty a nie nowy asfalt?! Pozdrawiam..

 • Link do komentarza admin admin piątek, 11 lutego 2022 09:24 napisane przez admin admin

  Poziom naszej gminy jest taki jak jakość dróg na tym osiedlu...
  Najłatwiej przyklepać całemu osiedlu jedna łatkę i nic nie robić...
  Polecam w 2 piśmie napisać brak środków na inwestycje podpowiadam żeby nie trzeba było w urzędzie za dużo myśleć :D

 • Link do komentarza Damian07 piątek, 11 lutego 2022 08:36 napisane przez Damian07

  Ludzie się dziwią że taka droga, to nie ma się co dziwić, przecież to pola uprawne.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane