Wydrukuj tę stronę
piątek, 11 lutego 2022 08:19

Wyboista i błotnista droga do domu

 
Wyboista i błotnista droga do domu zdjęcie nadesłane

Z naszą redakcją skontaktował się jeden z mieszkańców osiedla Porzeczkowego, położonego na podgnieźnieńskich Piekarach, który przesłał do nas zdjęcia drogi z tego rejonu.

Temat dróg na dopiero co powstających osiedlach powraca zawsze w okresie zimowym. To właśnie najczęściej wtedy, kiedy występują wahania temperatury oraz opady, "tymczasowe drogi" (prowadzące na poszczególne, budujące się dopiero osiedla), zaczynają przypominać krajobraz księżycowy. Do jednej z takich należy ta, położona na os. Porzeczkowym w Piekarach. Podobnie jest jednak na terenie wielu innych osiedli budujących się na terenach wiejskich w różnych gminach. 

W tej sprawie Urząd Gminy Gniezno jednoznacznie informuje, że drogi gruntowe i tłuczniowe są utrzymywane dwukrotnie w ciągu roku poprzez profilowanie i ewentualne uzupełnianie tłucznia. Ostatnie prace na os. Porzeczkowym odbyły się na przełomie czerwca i lipca 2021 roku. 

- Gmina Gniezno nie planuje w najbliższych dniach działać na ulicach tego osiedla, ponieważ nie pozwalają na to warunki pogodowe. W dalszym ciągu trwa bowiem okres zimowy. W tym czasie specyficzne warunki pogodowe powodują rozmiękczanie terenu oraz spływ wody z wyższych sfer - poinformował nas Urząd Gminy Gniezno. 

- W dniu 7.02.2022 r. roku odbyła się wizja lokalna w terenie na osiedlu Porzeczkowym na Piekarach z udziałem kierownika oraz pracownika merytorycznego referatu Gospodarki i Rozwoju Urzędu Gminy Gniezno. Na przedmiotowej drodze stwierdzono nierówności nawierzchni gruntowej oraz rozmiękczoną warstwę ziemi. Ponadto na osiedlu Porzeczkowym trwają prace budowlane domów jednorodzinnych, przez co droga rozjeżdżana jest przez ciężki sprzęt dostarczający towar na teren budowy. Tym samym niektóre posesje są podwyższone, a spływ wody z działek właścicieli skierowany jest na drogę. Doprowadza to do gromadzenia większej ilości wody i jeszcze większą degradację nawierzchni - nadmieniono w odpowiedzi.

Galeria

16 komentarzy