czwartek, 21 kwietnia 2022 15:11

Związkowcy z „baterii” wyszli manifestować przed zakładem

 

W czwartkowe popołudnie część pracowników Advanced Power Solutions Poland zorganizowała pikietę przed zakładem.

Po braku porozumienia z zarządem, przedstawiciele powołanego niedawno nowego związku zawodowego, zdecydowali się zorganizować pikietę. W ten sposób postanowili wyrazić swoją dezaprobatę dla podejścia szefostwa firmy do ich postulatów.

Jak już informowaliśmy przeszło dwa tygodnie temu, pracownicy w znanej w Gnieźnie fabryce baterii, wystosował postulaty z żądaniami podwyżek oraz corocznej rewaloryzacji pensji. W tej sprawie odbyły się cztery spotkania z zarządem firmy w ramach rokowań, które jednak nie przyniosły rezultatu. Zdaniem związkowców, oferta proponowana przez kierownictwo odbiegała od ich propozycji, dlatego spór zbiorowy przeszedł do etapu mediacji.

W trakcie pikiety zorganizowanej przed zakładem w czwartkowe popołudnie, po raz kolejny wygłoszono postulaty pod adresem firmy, których treść przeplatała okrzykami i hałasem gwizdków oraz syren. Z pracownikami spotkali się także przedstawiciele parlamentu oraz lokalnego samorządu. Związkowcy nie ukrywają, że są zdeterminowani do osiągnięcia swoich postulatów.

 

4 komentarzy

 • Link do komentarza Pracownik Baterii piątek, 29 kwietnia 2022 16:43 napisane przez Pracownik Baterii

  Przez ten cudowny związek nie będzie premi miesięcznej w wysokości 8 procent, ciągle im źle, może najpierw zamiast blokować i wypowiadać się w imieniu całego zakładu warto spytać się załodze co ona na to np. za pomocą referendum ale jawnego a nie takiego co można z manipulować

 • Link do komentarza wilk sobota, 23 kwietnia 2022 12:23 napisane przez wilk

  A co tam robi tam lokalny beton komuszy??? Przegonić ich,im na pewno nie zależy na ludziach,tylko na promocji siebie !!!Towarzysze won !!!

 • Link do komentarza Edi piątek, 22 kwietnia 2022 20:46 napisane przez Edi

  Zawsze jak sa strajki to strajkuja glownie osoby bez wyksztalcenia i kwalifikacji ktorzy uwazaja ze im sie wszystko nalezy. Skoro tu ci zle to idz pracuj do innej firmy. Ale zaraz zaraz w innej cie nie przyjma bo nic nie umiesz. To moze przepros i wracaj do pracy.

 • Link do komentarza Gniewko07 czwartek, 21 kwietnia 2022 17:26 napisane przez Gniewko07

  Nie ma się co patyczkować zwolnić jak leci.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane