piątek, 29 kwietnia 2022 18:34

Migawki z miasta - początek majówki na „ławce zakochanych”

 
Migawki z miasta - początek majówki na „ławce zakochanych” zdjęcie nadesłane

O tym, że ławka stojąca przy ul. Tumskiej z romantycznością ma coraz mniej wspólnego, przekonuje się wiele osób mających styczność z jej stałymi bywalcami.

Z naszą redakcją skontaktowała się jedna z mieszkanek, która przesłała do nas zdjęcie tego, co przedstawia obraz ławki na ul. Tumskiej w piątkowe popołudnie. Dwaj bezdomni, skądinąd znani lokalnym służbom, odgrywają kolejny akt swojej bytności w centrum Gniezna. Przed nimi leży rozlany na całej długości jogurt.

- Stali bywalcy ul. Tumskiej, siedzą na ławce od rana do wieczora, śmiecą, krzyczą są wulgarni i odstraszają turystów. Dzisiaj rzucają jogurtami. Nikt nic nie robi, nie widzi ale gdybym stanęła samochodem na 5 minut przed znakiem zakazu to służby od razu  by się zjawiły. Przykra sprawa - pisze gnieźnianka.

Rolą "Migawek z miasta" jest komentowanie sytuacji, które można zauważyć w przestrzeni miejskiej. Każdy, kto choć trochę przemieszcza się w tym fyrtlu wie, że nie jest to odosobniony widok na ul. Tumskiej. Chociażby wczoraj, podczas wieczornego oprowadzania zorganizowanego przez Muzeum, jeden z wyraźnie wstawionych mężczyzn, utraciwszy nieco "mocy", zbił w miarę pełną butelkę piwa koło tej ławki, po czym poszedł w długą. 

Dowodem tego, jaką "popularnością" cieszy się to miejsce, jest poplamiona przy niej ceglana kostka. Romantyczność z tego miejsca bije, aż zanadto.

6 komentarzy

 • Link do komentarza wilk poniedziałek, 02 maja 2022 15:02 napisane przez wilk

  Mają prawo tam też sobie przysiąść,ale za śmiecenie to powinni być wyczołgani,czyli szczotka wiadro i zmywać !!!

 • Link do komentarza Bob niedziela, 01 maja 2022 14:13 napisane przez Bob

  Pamiętajcie tylko żeby przypadkiem nie stwarzać śmiertelnego zagrozenia i broń bóg nie zaparkować "na zakazie" ponieważ jako właściciele ruchomości jaką jest auto, dajecie straży miejskiej możliwość ściągnięcia z Was należności w postaci mandatu karnego- od tych ludzi nic zwindykować nie można ergo mogą robić co chcą.
  Ale ważne że będzie więcej parków, może przeniosą się w cień nowo nasadzonych tam drzew

 • Link do komentarza Sarnee sobota, 30 kwietnia 2022 16:30 napisane przez Sarnee

  W czwartek był bank żywności w Mopsie. Jogurty się nie spodobały. Lepiej gdyby pepsi rozdawali, to chociaż popitę by mieli.

 • Link do komentarza Alek piątek, 29 kwietnia 2022 22:29 napisane przez Alek

  A później było już tylko gorzej.Ten,,człowiek'' jest bardzo agresywny a służby nie reagują ( butelkami po alkoholu to on rzuca codziennie.

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 29 kwietnia 2022 21:39 napisane przez mieszkaniec

  To jest widok Gniezna i władzy tego miasta, które przed oczami maja tylko sprzedaż jak największej ilości ziemi deweloperom. A problemy mieszkańców mają wiadomo gdzie.

 • Link do komentarza Hobbit piątek, 29 kwietnia 2022 19:38 napisane przez Hobbit

  Ci osobnicy są znani służbom, nimi musiałaby zająć się skutecznie instytucja na Franciszkańskiej... Brakuje tylko agresji fizycznej z ich strony, choć wtedy może okazać się, że wszelkie działanie zostanie wdrożone po czasie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane