Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 02 maja 2022 11:52

II miejsce I LO w Wielkopolskiej Superlidze Liceów

  mnopr

Ostatnie dni kwietnia 2022 roku to niesamowity sukces Chrobrzaków w "Wielkopolskiej Superlidze Liceów. Liga Angielska, Historyczna i Matematyczna".

II miejsce w ścisłym finale w Lidze Angielskiej zdobyła drużyna po opieką Joanny Puk, II miejsce w ścisłym finale w Lidze Matematycznej pod opieką Joanny Aleksiewicz - Zdeb i środek stawki w Lidze Historycznej pod opieką Ewy Mundt. Po niemal rocznych zmaganiach uczniowie I LO zdobyli najwyższe lokaty wśród najlepszych liceów Wielkopolski. Czym jest Wielkopolska Superliga Liceów?

Jest to konkurs organizowany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu we współpracy z Wydziałami Anglistyki, Historii i Matematyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W rozgrywkach biorą udział trzy drużyny, każda składająca się z 8 najlepszych uczniów naszej szkoły. wraz z opiekunem danego przedmiotu. Każdy zespół walczy z 23 najlepszymi liceami w Wielkopolsce.

Wymagania konkursowe znacznie wykraczają ponad podstawę programową szkoły średniej. W zakresie Ligii Angielskiej treści dotyczą szerokiego wachlarza zagadnień takich jak Prezydencja Stanów Zjednoczonych, życie i twórczość Williama Szekspira oraz różnorodny zakres gramatyczno - leksykalny. Część matematyczna znacznie wykracza poza zakres szkolny, a wymagania sięgają pierwszego roku studiów. Natomiast zagadnienia Ligii Historycznej dotyczą kwestii począwszy od historii starożytnej, a skończywszy na historii najnowszej. Uczniowie biorą udział w comiesięcznych meczach od października 2021 do kwietnia 2022, co wymaga zarówno od nich jak i od opiekunów mnóstwa dodatkowej pracy, w celu odpowiedniego przygotowania.

Jesteśmy jedną z 24 szkół w Wielkopolsce i jedyną szkołą średnią z powiatu gnieźnieńskiego, która zakwalifikowała się do tak prestiżowych rozgrywek. Ogrom pracy i zaangażowanie uczniów oraz nauczycieli zaowocowały tak znakomitymi wynikami.

Galeria

1 komentarz