poniedziałek, 09 maja 2022 10:49

Rozpoczął się kurs samoobrony dla kobiet

 
Rozpoczął się kurs samoobrony dla kobiet źródło: KPP Gniezno

W ubiegłym tygodniu w hali sportowej przy ul. Sobieskiego rozpoczął się kurs samoobrony. Oficjalnego jego rozpoczęcia dokonał Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie insp. Przemysław Kozanecki.

Na bezpłatny kurs zapisało się 30 pań, które nauczą się zasad samoobrony. To pierwszy po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią. O potrzebie jego organizacji świadczyło to, że w ciągu kilku godzin po ogłoszeniu przez KPP Gniezno, lista chętnych uczestniczek wypełniła się w całości. 

W ramach pierwszego spotkania, zajęcia praktyczne poprzedzone zostały prelekcją dotyczącą bezpiecznych zachowań. Kurs z zakresu samoobrony poprowadzi policyjny instruktor - doświadczony trener posiadający państwowe uprawnienia instruktorskie.

W trakcie kolejnych spotkań prowadzący przekażą kursantkom wiedzę na temat pierwszej pomocy i bezpieczeństwa. W szczególności przekażą im umiejętności rozpoznawania sytuacji niebezpiecznych oraz zachowania się w takich sytuacjach, a także stosowania podstawowych technik samoobrony.

- Panujące powszechnie przekonanie, że kobiety są słabsze fizycznie od mężczyzn oraz łatwiej poddają się paraliżującemu strachowi, sprawia że sprawcy napadów i zuchwałych kradzieży postrzegają je jako "ofiary" łatwiejsze do pokonania. Poza tym zdecydowanie częściej od mężczyzn stają się też ofiarami ataków na tle seksualnym, i to nie tylko na ulicy, ale przede wszystkim w mieszkaniu - informują policjanci. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane