wtorek, 10 maja 2022 07:56

Nowy wóz dla OSP Mielżyn

 
Nowy wóz dla OSP Mielżyn źródło: witkowo.pl

Strażacy z Mielżyna oficjalnie odebrali wóz, który został zakupiony dla tej jednostki kilka miesięcy temu i odtąd brał już udział w kilku akcjach.

Złotymi zgłoskami na kartach historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Mielżynie zapisała się uroczystość poświęcenia nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Wóz marki MAN GBA służy tamtejszym druhnom oraz druhom od grudnia 2021 roku, jednak z uwagi na pandemię, uroczystość poświęcenia odbyła się dopiero 7 maja. 

Uroczystość, w której brali udział samorządowcy, mieszkańcy i druhowie, rozpoczęła się od złożenia meldunku komendantowi powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie bryg. Mariuszowi Dębskiemu przez dowódcę uroczystości st. kpt. Bartosza Kubalewskiego z KP PSP Gniezno. Następnie dh Artur Dobrychłop – prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Mielżynie, witając zaproszonych gości podkreślił trud, wysiłek oraz pomoc wielu osób zaangażowanych w przedsięwzięcie jakim było staranie o pierwszy tak nowoczesny samochód w historii miejscowej jednostki.

Wyrazami podziękowania oraz wdzięczności za wsparcie w procesie starania się o nowy samochód były pamiątkowe grawertony, które wręczono poszczególnym osobom, a następnie ks. Michał Drzewiecki - proboszcz miejscowej parafii dokonał uroczystego poświęcenia pojazdu. Nieodzownym elementem programu było również symboliczne przecięcie wstęgi. Podczas uroczystości nastąpiło również wręczenie wyróżnień w postaci medali dla i tych, którzy na przestrzeni ostatnich lat swoją postawą w sposób szczególny przysłużyli się na rzecz lokalnego pożarnictwa.

1 komentarz

  • Link do komentarza owca123456 wtorek, 10 maja 2022 08:52 napisane przez owca123456

    Ochotnicy maja co raz lepsze wozy niż PSP . Chyba nie ma miesiąca by któreś auto nie stało na awarie. Dobry gospodarz dba o swoje wozy lub wymienia na nowsze Panie Komendancie. Patrząc na sąsiada za między Wągrowiec w ciągu kilkunastu miesięcy wymienił cała flotę a w Gnieźnie tylko bus i w trakcie wymiany Scanii na nowszy model. Grunt to ciepła.... :)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane