środa, 25 maja 2022 15:47

Policjanci uratowali życie mężczyźnie

 
W miniony wtorek w późnych godzinach wieczornych policjanci otrzymali informację o mężczyźnie, który chciał się targnąć na swoje życie.

Sytuacja miała miejsce 24 maja około godziny 22:00. To wtedy do dyżurnego na stanowisko dowodzenia, zadzwoniła kobieta z informacją, że jej syn udał się na dziedziniec jednej z kamienic w centrum Gniezna i chce targnąć się na swoje życie.

- Natychmiast na miejsce zdarzenia pojechali policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego sierż. Mateusz Nowak i st. post. Mikołaj Urbaniak. Dotarcie do desperata było bardzo utrudnione, jedynym sposobem było zeskoczenie ok. 2,5 metra do dziedzińca przez okno. Czas naglił, mężczyzna wisiał na drzewie. Policjanci natychmiast ruszyli w jego kierunku. Jeden z nich podtrzymał desperata, aby drugi mógł przeciąć linę. Po ułożeniu poszkodowanego udrożnili drogi oddechowe i rozpoczęli resuscytację krążeniowo – oddechową. Następnie na miejsce przybyli ratownicy, którzy kontynuowali akcję - informuje gnieźnieńska komenda.

35-latek został przewieziony do szpitala. Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji mężczyzna, który usiłował targnąć się na życie, został uratowany.

Jeśli widzisz, że twój znajoma czy znajomy jest przygnębiony to zapytaj, jak możesz im pomóc, udziel jej praktycznej pomocy, uczul jej bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie. Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas. Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak m.in. 116 123- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00 116 111- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane