czwartek, 26 maja 2022 11:00

Zdarzenie przez wymuszenie. Auto było bez ważnych badań

 

Do szpitala trafił kierujący motocyklem, który w miniony poniedziałek zderzył się z samochodem na ul. Dalkoskiej. Auto sprawczyni było bez ważnych badań technicznych.

Do zdarzenia doszło 23 maja w godzinach rannych w rejonie skrzyżowania ul. Cierpięgi i Dalkoskiej. Jak wynika z ustaleń policji, kierująca samochodem osobowym marki Seat 29-letnia kobieta, wjeżdżając w ul. Dalkoską, nie ustąpiła pierwszeństwa i doprowadziła do zderzenia z kierującym motocyklem 59-letnim mężczyzną, zjeżdżającym w dół ulicy.

W wyniku upadku na jezdnię, podróżujący jednośladem odniósł obrażenia ciała i trafił do szpitala. Na miejsce przybyło JRG Gniezno, które zabezpieczyło miejsce na czas prowadzonych działań.

Policja na miejscu zdarzenia ustaliła, że obie osoby prowadzące pojazdy były trzeźwe. W przypadku Seata stwierdzono jednak, że auto nie posiadało ważnych badań technicznych. Postępowanie w sprawie trwa.

3 komentarzy

  • Link do komentarza qter czwartek, 26 maja 2022 14:57 napisane przez qter

    Jak jest z rodziny Najsztuba, to na bank motocyklista winny.

  • Link do komentarza szofer czwartek, 26 maja 2022 13:43 napisane przez szofer

    Ten wyjazd z ul. Cierpięgi w Dalkoską w górę jest FATALNY!. Tam jest lekkie wzniesienie i jadące z góry niewielkie auto widać w ostatniej chwili, a prującego szybko motocykla można prawie nie zauważyć do momentu zderzenia. osobiście często widziałem, jak auta z Cierpięg w górę Dałkoskiej czają się i korzystają z krótkiego momentu, tu wśliznąć się dp ruchu w kierunku miasta. Kiedyś tam było lustro, ale ono często było zaparowane, potem zaśniedziało i zresztą nie dawało żadnej korzyści , bo w ciągu dznia ruch jest tam tak duży, że podporządkowana ul. Cierpięgi jest prawie cały czas na straconej pozycji. Nie ma mądrego, który by temu problemowi komunikacyjnemu zaradził???

  • Link do komentarza Obserwator czwartek, 26 maja 2022 12:08 napisane przez Obserwator

    Tu to każdy wyskakuje -pcha się z tej bocznej uliczki jak szalony bo inaczej się nie da.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane