sobota, 04 czerwca 2022 04:48

Dwa nocne pożary w krótkim czasie

 

Do dwóch zdarzeń, w których interweniowali strażacy oraz policja doszło w nocy z piątku na sobotę w krótkim odstępie czasu.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło przed godziną 4 w rejonie ul. Pałuckiej, niedaleko tartaku. W ogniu stanęły drewniane budynki gospodarcze, znajdujące się na jednej z posesji, położone bezpośrednio przy drodze.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy JRG Gniezno, których działania gaśnicze, a następnie rozbiórka i dogaszanie tlących się elementów zajęły około godzinę. 

Podczas pierwszej z akcji gaśniczych, strażacy zostali powiadomieni o drugim pożarze, położonym dwa kilometry dalej w Wełnicy - w ogniu stanął pojazd zaparkowany na poboczu drogi, prowadzącej od strony Gniezna. W tym przypadku na miejsce skierowano OSP Strzyżewo Smykowe oraz OSP Modliszewo. Po dotarciu pierwszego z zastępów zastano rozległy pożar samochodu dostawczego, z którego ogień zaczął już nadpalać pobliskie drzewo.

Działania strażaków polegały na stłumieniu pożaru wodą, a następnie dogaszeniu go przy użyciu piany. Na czas prowadzonych działań zarówno ul. Pałucka jak i droga w Wełnicy była zablokowana. Na miejscu, przy obu zdarzeniach, obecna była policja.

 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane