poniedziałek, 06 czerwca 2022 11:56

49-latek powodował zagrożenie na drodze - został zatrzymany

 

Podczas odbywającego się w minioną sobotę kolejnego spotkania młodzieży nad Jeziorem Lednickim, policjanci musieli interweniować wobec jednego z mężczyzn.

Podczas sobotniego wydarzenia na błonia w Polach Lednickich pojawiło się ponad 20 tys. młodych osób z całego kraju. Nad ich bezpieczeństwem czuwali strażacy, ochotnicy oraz policjanci z kilku miast województwa wielkopolskiego. 

Jak informują policjanci, podczas uroczystości odnotowano 15 przypadków dotyczących zagubienia dokumentów, telefonów komórkowych, rzeczy osobistych. Prawie wszystkie przedmioty zwrócono ich prawowitym właścicielom. Obecnie policjanci z Kłecka (tel. 47 77 21 340) posiadają 1 plecak i 1 telefon komórkowy Alcatel, których właściciele do tej pory nie skontaktowali się z mundurowymi.

Podczas trwania wydarzenia, w jego rejonie doszło też do niebezpiecznej sytuacji z udziałem jednego z kierujących autem: Podczas odbywającego się spotkania policjanci z Gniezna, przy wsparciu funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji w Poznaniu obezwładnili i zatrzymali jedną osobę, to jest 49-letniego kierującego chevroletem captiva, który spowodował zagrożenie dla pieszych a także nie stosował się do poleceń wydanych przez osobę uprawnioną do kierowania ruchem oraz naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza - poinformowała KPP Gniezno. Jak stwierdzono podczas badania, 49-latek był trzeźwy, ale pobrano mu krew do badań. Postępowanie trwa. Poza tym incydentem, na terenie Pól Lednickich policjanci nie odnotowali żadnych innych zdarzeń.

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Tadzio poniedziałek, 06 czerwca 2022 22:14 napisane przez Tadzio

    Pewnie dostał wcześniej zdjęcie z cenami paliwa

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane