środa, 08 czerwca 2022 11:51

Kilka zastępów straży pod szpitalem

 

Różne scenariusze zakładały ćwiczenia, które odbyły się w środowe przedpołudnie na terenie Szpitala Pomnik Chrztu Polski.

W środę 8 czerwca, około godziny 11 pod mury placówki leczniczej przy ul. 3 Maja podjechały zastępy straży z kilku jednostek - JRG Gniezno, OSP Mnichowo, OSP Strzyżewo Smykowe, OSP Modliszewo oraz OSP Zdziechowa. Wszystko w ramach ćwiczeń, które zakładały kilka scenariuszy w różnych punktach na terenie kompleksu szpitalnego, w których doszło m.in. do pożaru czy rozszczelnienia zbiornika. 

Do działań wykorzystano drabinę mechaniczną, nadmuchiwany namiot ratowniczy, a nawet skokochron, rozłożony przy jednej ze ścian budynku. Na potrzeby prowadzonej akcji gaśniczej zbudowano linię wodną, poprowadzoną od hydrantu przy ul. Grzybowo.

Nad działaniami czuwało dowództwo akcji oraz obecni byli przedstawiciele lecznicy, a wszystkiemu z zainteresowaniem przez okna przyglądał się personel oraz pacjenci szpitala.

 

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza Gustaw czwartek, 09 czerwca 2022 08:08 napisane przez Gustaw

    Niech ci dzielni strażacy spróbują poćwiczyć na terenie szpitala przy ul.Jana w godzinach południowych zobaczymy czy uda im się wogule wjechać strach pomyśleć gdyby tam wybuchł pożar.

  • Link do komentarza Gustaw środa, 08 czerwca 2022 22:43 napisane przez Gustaw

    Zapraszam straż pożarną do szpitala przy ul. sw.Jana w godzinach południowych niech sprawdzą czy da się wjechać na plac.Korzystam z transportu medycznego i często się zdarza że wyjazd jest nie możliwy

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane