czwartek, 09 czerwca 2022 15:24

Wbiła nóż własnemu mężowi - trafiła do aresztu

 

Do aresztu trafiła 57-letnia kobieta, która ugodziła swojego męża nożem. Sprawczyni usłyszała zarzuty i trafiła już do aresztu.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek 6 czerwca w jednym z mieszkań na terenie Witkowa. To tam skierowani zostali policjanci, którzy otrzymali informację o mężczyźnie, który miał zostać ugodzony nożem. W tym samym kierunku wysłano również zespół ratownictwa medycznego. 

Po dotarciu na miejsce policjanci zastali 61-latka z "raną kłutą tylnej klatki piersiowej". Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala w Gnieźnie. 

- Wstępnie policjanci dochodzeniowo - śledczy ustalili, że 61-latek został zaatakowany przez żonę. Małżonkowie pokłócili się podczas wspólnego spożywania alkoholu. W pewnym momencie, w trakcie awantury kobieta pod wpływem silnego wzburzenia emocjonalnego ugodziła męża nożem w plecy - informuje asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno. Jak dodała, 57-letnia kobieta została zatrzymana. Stwierdzono u niej 2,6 promila alkoholu w organizmie. Przed złożeniem zeznań kobieta musiała najpierw wytrzeźwieć.

W środę 8 czerwca br. prokurator ze Słupcy przedstawił jej zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu. Za to przestępstwo grozi jej kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj Sąd Rejonowy w Słupcy przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i zastosował wobec kobiety trzymiesięczny areszt.

 

1 komentarz

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane