niedziela, 19 czerwca 2022 09:09

Intrwencja strażaków w ośrodku w Skorzęcinie

 
Intrwencja strażaków w ośrodku w Skorzęcinie źródło: OSP Witkowo

W sobotnie, późne popołudnie strażacy zostali zadysponowani do ośrodka wypoczynkowego w Skorzęcinie, gdzie miało dojść do wywrócenia kajaku.

Do zdarzenia doszło 18 czerwca, przed godziną 17.30. Wówczas to wpłynęło zgłoszenie o osobach, które miały wypaść z kajaku do wody na Jeziorze Niedzięgiel w rejonie ośrodka w Skorzęcinie. Na miejsce skierowano OSP Witkowo, OSP Skorzęcin oraz JRG Gniezno z łodziami.

Po dojeździe pierwszych zastępów okazało się, że osoby, które wypadły do wody, zostały już wyciągnięte na brzeg i jednej z nich udzielana była pomoc medyczna. Nie wymagała ona hospitalizacji.

Pierwsze upały i zbliżający się sezon letni zachęcają do wypoczynku nad morzem i jeziorami. Jak co roku służby przypominają o zachowaniu zasad bezpieczeństwa zarówno podczas pobytu w wodzie, zwłaszcza nie wchodzenia do niej pod wpływem alkoholu oraz unikaniu długiego przebywania na słońcu.

1 komentarz

  • Link do komentarza Olo niedziela, 19 czerwca 2022 09:15 napisane przez Olo

    Już się zaczyna. Pływać nie umieją czy po alko ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane