czwartek, 30 czerwca 2022 17:18

Interwencja służb na działkach na Winiarach

 

W czwartkowe popołudnie straż pożarna i zespół ratownictwa medycznego zostały wezwane na jedną z działek w rejonie ul. Gdańskiej.

Zdarzenie miało miejsce 30 czerwca, przed godziną 17. To wówczas służby zostały powiadomione, że na jednej z działek w ROD im. 1000-lecia Państwa Polskiego doszło do zasłabnięcia mężczyzny, który wykonywał prace na dachu altanki.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano JRG Gniezno oraz zespół ratownictwa medycznego. Po dotarciu pod wskazany adres i dotarciu do działki położonej w głębi kompleksu ROD, zastano poszkodowanego w starszym wieku, wymagającego pomocy. Po jego zniesieniu została mu ona udzielona. Na miejscu obecna była także policja.

Zdarzenie niech będzie przestrogą dla każdego, by w trakcie panujących upałów unikać prac, podczas których jest się wystawionym na działanie słońca przez zbyt długi czas. Dotyczy to zwłaszcza osób starszych. Pamiętać należy także o odpowiednim nawodnieniu organizmu oraz nakryciu głowy. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane