poniedziałek, 04 lipca 2022 09:04

Kontrola autobusu przed wycieczką

 
Kontrola autobusu przed wycieczką źródło: KPP Gniezno

Słoneczna pogoda i wakacje sprzyjają letnim wyjazdom. Zadbajmy o to, aby korzystać z w pełni sprawnych i bezpiecznych środków transportu. Potrzebę kontroli autokaru może policjantom zgłosić każdy.

Pewnym zwyczajem stało się już kontrolowanie przez policjantów ruchu drogowego autokarów, które transportują uczestników wyjazdów na wycieczki lub kolonie. Pamiętać należy, że kontrolę taką może zgłosić każdy, czy to rodzic czy opiekun wycieczki - najlepiej kilka dni wcześniej. Wystarczy zadzwonić na numer 47 77 21 260 (poniedziałek - piątek w godzinach 7:00 - 15:00) lub pod numer dyżurnego 47 77 21 211.

- Pamiętajmy jednak o tym, że jeśli już na miejscu zbiórki będziemy mieli jakiekolwiek podejrzenia, czy to dotyczące niesprawności autokaru, czy też stanu trzeźwości kierującego nie powinniśmy absolutnie zgadzać się na wyjazd i powiadomić policjantów - informuje KPP Gniezno.

Autokar możemy sprawdzić także we własnym zakresie na stronie bezpiecznyautobus.gov.pl, gdzie po wpisaniu numeru rejestracyjnego pojawią się informacje z Centralnej Ewidencji Pojazdów.

Wykaz punktów kontrolnych autokarów na terenie Gniezna, gdzie policjanci prowadzą kontrole tego typu pojazdów:

- parking niestrzeżony ul. Kostrzewskiego / Piotrowskiego,
- ul. Dworcowa.
- ul. Sobieskiego

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane