wtorek, 05 lipca 2022 09:00

Maturzyści poznali wyniki egzaminów – co dalej?

  Artykuł sponsorowany

Dziś dzień, na który czekali wszyscy maturzyści, poznaliśmy wyniki egzaminów dojrzałości. Dla wielu jest to przepustka na wymarzoną uczelnię, wydaje się jednak, że równie duża grupa to osoby, które jeszcze nie zdecydowały co będą robić dalej.

Wątpliwości mogą dotyczą głównie konieczności wyprowadzki z rodzinnego miasta, długich dojazdów, progów punktowych na uczelniach, a z drugiej strony chęci rozpoczęcia kariery zawodowej tuz po maturze. Dla osób które są jeszcze niezdecydowane, nie wiedzą jakie kierunki studiów wybrać przedstawiamy ofertę Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium.

Studia bez egzaminów wstępnych, bez liczenia punktów

W GSW Milenium nie są organizowane egzaminy wstępne, a kandydaci nie muszą liczyć punktów. Studenci są przyjmowani według kolejności zgłoszeń. Dla kandydata najważniejsze jest zapisanie się poprzez formularz rejestracyjny. Rekrutacja na rok akademicki 2022/2023 potrwa do 3 września 2022 roku lub do wyczerpania wolnych miejsc. Z warunkami rekrutacji kandydat może zapoznać się tutaj a wymagane dokumenty załączyć na elektronicznym Koncie Kandydata.

Łatwy i szybki dojazd

Milenium to uczelnia regionalna, która już od 20 lat kształci studentów z Gniezna i okolicznych miejscowości. Kompleks mieści się na ulicy Okulickiego 3a w Gnieźnie, naprzeciw stadionu żużlowego. Łatwy i szybki dojazd (rowerem miejskim, hulajnogą, autobusem MPK czy samochodem – duży parking) to duża wygoda w studiowaniu i znaczna oszczędność czasu oraz pieniędzy.

Studiuj i pracuj

Studia nie muszą oznaczać rezygnacji z kariery zawodowej. W Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej zajęcia odbywają się wyłącznie w soboty i niedziele co 2 tygodnie. Zaoczny tryb studiów pozwala studentom na podjęcie pracy na pełen etat i zdobywanie cennego doświadczenia już w czasie nauki na uczelni wyższej. Z myślą o pracujących studentach GSW Milenium prowadzi e-Dziekanat, a większość spraw można załatwić bez wizyty w dziekanacie.

Praktyczne kierunki

GSW Milenium oferuje studia na kierunkach Pedagogika, Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz Zarządzanie. W ofercie dla maturzystów znajdują się:

  • studia licencjackie 3-letnie na kierunku Pedagogika połączone z BEZPŁATNYMI studiami podyplomowymi nadającymi kwalifikacje do pracy nauczyciela - to najszybsza ścieżka kariery dla przyszłych nauczycieli w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Dodatkowo wybierasz jedną z 5 ścieżek w swojej karierze pedagogicznej (Andragogika, Arteterapia, Doradztwo zawodowe dla dorosłych, Pedagogika terapeutyczna i Socjoterapia),
  • studia jednolite magisterskie 5-letnie na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna  – UWAGA - ze względu na zmiany w rozporządzeniu w tym roku rekrutacja na ten kierunek trwa po raz ostatni. Ukończenie Pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej to aktualnie jedyna możliwość, aby uzyskać uprawnienia do pracy jako nauczyciel w przedszkolu i klasach I-III szkoły podstawowej,
  • studia licencjackie 3-letnie na kierunku Zarządzanie – w ramach kierunku student może wybrać jedną z 4 specjalności biznesowych dostosowanych do najnowszych trendów na rynku pracy (Zarządzanie Administracją, Zarządzanie jakością i sprzedażą, Zarządzanie zasobami ludzkimi oraz Zarządzanie i organizacja imprez kulturalnych i sportowych).

Po ukończeniu studiów 3-letnich licencjackich absolwent ma możliwość uzupełnienia swojego wykształcenia do stopnia magistra zapisując się na studia 2-letnie magisterskie uzupełniające.

Prowadzący zajęcia to praktycy – na co dzień pracują jako specjaliści w swoich branżach, prowadzący własne przedsiębiorstwa, współpracujący z biznesem oraz instytucjami publicznymi, doświadczeni badacze, konsultanci biznesowi, menedżerowie, pedagodzy i terapeuci. Przekazują studentom praktyczne wskazówki niezbędne do pracy w przyszłym zawodzie, których czasami brakuje na uczelniach akademickich.

Studiuj w Milenium

Więcej o ofercie Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium przeczytasz na stronie uczelni. Trwa rekrutacja online. Zapisz się już dziś i skorzystaj z promocji 0 zł opłaty wpisowej (tylko do 15 lipca).

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane