poniedziałek, 11 lipca 2022 07:31

Kilka zastępów gasiło pożar domu w Skorzęcinie

 
Kilka zastępów gasiło pożar domu w Skorzęcinie źródło: OSP Witkowo

W niedzielny wieczór liczne zastępy straży pożarnej zostały skierowane do ośrodka wypoczynkowego w Skorzęcinie, gdzie w ogniu stanął budynek letniskowy.

Do zdarzenia doszło 10 lipca, po godzinie 21. To wówczas strażacy zostali powiadomieni o pożarze, jaki wystąpił w jednym z domków letniskowych na terenie ośrodka. Na miejsce skierowano OSP Skorzęcin, OSP Witkowo i JRG Gniezno.

Po dotarciu pierwszego z zastępów okazało się, że ogień trawi cały budynek, obejmując parter oraz poddasze i wydobywając się na dach, dlatego uznano iż zadysponowane siły gaśnicze będą niewystarczające. Wtedy do działań wysłano także OSP Powidz, OSP Mielżyn oraz OSP Trzemeszno. 

Po przybyciu kolejnych sił gaśniczych, akcja skupiła się na tłumieniu ognia z kilku stron, a następnie częściowej rozbiórce elementów poszycia dachowego w celu dogaszenia budynku. Działania strażaków na miejscu zdarzenia trwały do około godziny 1 w nocy.

źródło: OSP Witkowo

1 komentarz

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane