poniedziałek, 11 lipca 2022 15:34

Wypadek ciężarówki przewożącej butle z gazami technicznymi. Drogę zamknięto

 

W poniedziałkowe, wczesne popołudnie służby zostały skierowane na drogę wojewódzką nr 194 (dawna DK 5), gdzie doszło do wypadku z udziałem ciężarówki.

Do zdarzenia doszło 11 lipca, przed godziną 14.30. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, ciężarówka przewożąca gazy techniczne, jadąc w kierunku Gniezna, na wysokości Dziekanowic (przed stacją BP) wypadła z jezdni do rowu, gdzie uderzyła w rosnące drzewo i przewróciła się. W efekcie z pojazdu wypadły przewożone butle, z których część się rozszczelniła.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano OSP Lednogóra, OSP Łubowo i JRG Gniezno. Po dojeździe pierwszego zastępu zastano rozbity pojazd, butle rozrzucone na pobliskim polu oraz ulatniający się gaz. Kierujący ciężarówką wyszedł z kabiny o własnych siłach, ale wymagał pomocy medycznej - odniósł obrażenia głowy. 

Na czas prowadzonych działań ruch na drodze wojewódzkiej nr 194 został zablokowany i wyznaczono objazdy. Okoliczności zdarzenia ustali policja. 

 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane