wtorek, 19 lipca 2022 17:20

Tragiczny wypadek na S5. Maluch jadący pod prąd zderzył się z innym autem

 

Jedna osoba zginęła w wypadku, do jakiego doszło we wtorkowe popołudnie na drodze ekspresowej S5 między węzłem Mieleszyn a węzłem Lubcz. 

Do wypadku doszło przed godziną 15.30. Na pasie w kierunku Bydgoszczy, na wysokości Cotonia, doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych. Według wstępnych ustaleń policji, kierujący samochodem marki Fiat 126p 85-letni mężczyzna, wjechał pod prąd na S5 i kierując się w stronę Poznania, doprowadził do zderzenia czołowego z samochodem marki Skoda, który zmierzał zgodnie z przepisami w stronę Bydgoszczy. 

Na miejsce zdarzenia przybyły zastępy straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego z Gniezna oraz śmigłowiec LPR, który lądował na jezdni. Po wydobyciu zakleszczonego w "maluchu" starszego mężczyzny, stwierdzono jego zgon. Kierujący drugim z aut z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Gnieźnie. 

Dokładne okoliczności wypadku ustali policja. Na czas prowadzonych działań ruch został zablokowany i skierowano go drogami serwisowymi. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin. 

 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane