środa, 20 lipca 2022 23:07

Pożar basenu we Wrześni. W akcji także strażacy z Gniezna

 

Liczne zastępy straży pożarnej, także z ościennych powiatów, gasiły pożar budynku, w którym mieści się wrzesiński basen.

Do zdarzenia doszło 20 lipca w późnych godzinach popołudniowych. To wówczas został zauważony pożar na poddaszu zabytkowego budynku przy ul. Kościuszki we Wrześni, który bardzo szybko się rozprzestrzeniał. 

Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z Wrześni, ale wkrótce okazało się iż ogień obejmuje coraz większą część konstrukcji dachu. Dlatego zadysponowano wkrótce kolejne siły, także z powiatu konińskiego, średzkiego, poznańskiego oraz gnieźnieńskiego - wsparcie z naszej jednostki było .in. w postaci drabiny mechanicznej oraz wozu gaśniczego.

Działania strażaków polegały na ugaszeniu płomieni obejmujących drewnianą konstrukcję, częściowej jej rozbiórce, obronie przed ogniem sąsiednich budynków oraz dogaszeniu tlących się elementów. Działania na miejscu prowadzone były do późnych godzin wieczornych. 

Jak informuje wrzesnia.info.pl, w budynku od jakiegoś czasu trwały prace remontowe, a ich ukończenie i otwarcie budynku do użytku miało nastąpić we wrześniu br. Teraz stało się to niemożliwe. Sam basen znany jest także wielu mieszkańcom Gniezna, którzy nierzadko korzystają z jego oferty. 

1 komentarz

  • Link do komentarza On czwartek, 21 lipca 2022 08:30 napisane przez On

    Gnieźnianie nie korzystają z tego basenu, gdyż ponieważ jest on zamknięty od ponad dwóch lat. /sprostowanie do tekstu/

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane