środa, 10 sierpnia 2022 11:09

Obchody Święta Wojska Polskiego

 
Obchody Święta Wojska Polskiego zdjęcie nadesłane

W najbliższy poniedziałek zaplanowane zostały krótkie uroczystości, związane z przypadającym tego dnia Świętem Wojska Polskiego.

15 sierpnia br. na cmentarzu przy ul. Witkowskiej, w kwaterze żołnierzy wojny polsko-bolszewickiej, odbędą się uroczystości upamiętniające 102. rocznicę bitwy warszawskiej oraz związane z przypadającym tego dnia Świętem Wojska Polskiego.

Uroczystości rozpoczną się w ww. kwaterze o godzinie 11 odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, po którym odprawiona zostanie modlitwa za uczestników wojny polsko-bolszewickiej, poległych na froncie lub zmarłych po niej i pochowanych na tym cmentarzu.

Następnie uczestnicy złożą kwiaty pod obeliskiem pośrodku kwatery oraz zapalone zostaną znicze na grobach żołnierzy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane