Jesteś tutaj:Gniezno24.com Gospodarka W Szczytnikach Duchownych powstaje sklep Dino. Sieć cały czas się rozbudowuje
czwartek, 18 sierpnia 2022 13:09

W Szczytnikach Duchownych powstaje sklep Dino. Sieć cały czas się rozbudowuje

 

Dynamicznie rozwija się sieć sklepów spożywczych pod marką Dino. W ciągu kilku lat na terenie naszego powiatu powstało kilkanaście sklepów. 

Jeszcze niedawno jeden sklep na terenie Gniezna, a obecnie pięć własnych obiektów. W najbliższym czasie Dino otworzy swój szósty market w Pierwszej Stolicy Polski, u zbiegu ul. Skrajnej i Mnichowskiej. W samym powiecie gnieźnieńskim sieć posiada już 11 sklepów, rozmieszczonych zarówno w miejscowościach, które są siedzibami gmin, jak i mniejszych ośrodkach, takich jak Żydowo czy Jankowo Dolne. Wkrótce do sieci dołączą także Szczytniki Duchowne, gdzie w środku wsi, na niezabudowanej posesji, niedawno ruszyła kolejna inwestycja.

Dynamiczny rozwój sieci polega na budowaniu własnych obiektów na swoim gruncie, przeważnie w lokalizacjach, gdzie występują luki w dostępie do handlu. Przy dopasowaniu się do tego modelu i zastosowaniu asortymentu w optymalnych cenach, sklepy te stały się w wielu przypadkach konkurencyjne.

Obecnie najbardziej rozwiniętą siecią sklepów i marketów na terenie Gniezna wciąż pozostaje PSS Społem, posiadający 20 sklepów w mieście oraz 1 w Mnichowie (otwarty kilka lat temu). Do tej marki przyzwyczajonych jest wciąż wielu mieszkańców, którzy chętnie dokonują w nich zakupów. Sieć ta posiada obiekty przeważnie na obszarze osiedli, nie zmieniając ich lokalizacji na przestrzeni wielu lat i z małymi szansami na konkurencję w pobliżu. Zmieniło się to jednak chociażby w rejonie ul. Poznańskiej, gdzie nowa Biedronka powstała tuż obok sklepu Społem. Ta pierwsza sieć, należąca do Jeronimo Martins, posiada na terenie Gniezna 8 sklepów, a w całym powiecie - 14 obiektów. Największą siatkę sprzedaży, choć o mniejszym metrażu (i w ramach franczyzy), posiada Sklep Polski - na terenie powiatu gnieźnieńskiego pod tym szyldem istnieje ponad 110 sklepów.

Na tle sieci Społem i Biedronka, marka Dino wypada skromniej, jeśli chodzi o wielkość sklepu oraz rozmiar oferty, ale zdaniem analityków to właśnie zapewnianie podstawowych produktów jest jej sukcesem w skali kraju. Model biznesowy jest o tyle zaskakujący, że w przeciwieństwie do innych sieci, Dino nie stosuje standardowo spotykanych metod marketingowych.

Sklep powstający w Szczytnikach Duchownych będzie 18. obiektem pod tym szyldem na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Choć zastanowienie budzi fakt, że w niedużej odległości istnieją sklepy tej sieci przy ul. Leśnej i ul. Kawiary, to jednak na myśli ma się rozbudowujące przedmieścia w rejonie Osińca.

planach na ten czas sieć ma kolejne sklepy w następnych miejscowościach - obecnie pozwolenia są wydane dla Mielżyna w gminie Witkowo i Trzemżala w gminie Trzemeszno, a rozpatrywany jest następny w Rybnie Wielkim w gminie Kiszkowo.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane