czwartek, 18 sierpnia 2022 14:33

Przekazują busa z zaopatrzeniem dla walczącej Ukrainy

 

W najbliższych dniach na Ukrainę trafi wsparcie, które jest efektem zbiórki przeprowadzonej przez grupę osób na terenie Gniezna.

Wóz służący jako wsparcie w prowadzonych działaniach, ale też zaopatrzenie dla wojska. Fundacja 'Młodzi w uzależnieniu" wraz ze Strażą Miejską oraz ludźmi dobrej woli, przygotowała wsparcie dla walczącej Ukrainy. 

- Za pośrednictwem naszej tłumaczki, pani Oli, skontaktował się z nami dowódca jednej z jednostek na Ukrainie, że potrzebują specjalistycznego sprzętu - busa do przewozu osób, łóżek polowych, śpiworów, materacy, sprzętu komputerowego, a także wodę mineralną - mówi Tomasz Francuszkiewicz, komendant Straży Miejskiej. 

Dzięki jednej z osób udało się zakupić używanego Forda, który jest w stanie przewieźć 9 osób i jest w pełni sprawny technicznie. Pojazd został wyposażony w niezbędne zaopatrzenie i lada dzień wyruszy na Ukrainę. 

- Jest to samochód wyposażony w siedzenia, którym będą przewożeni żołnierze na akcje. Włączyliśmy się w tę akcję, gdyż chcemy pomagać. Uważamy iż ta wojna jest bez sensu, jest przeciwko ludzkości i jest to zbrodnia - dodaje Kazimierz "Tinkers" Kubów.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane