czwartek, 22 września 2022 14:28

Nowe motocykle gnieźnieńskiej drogówki

 
Nowe motocykle gnieźnieńskiej drogówki źródło: KPP Gniezno

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego gnieźnieńskiej komendy otrzymali dwa nowe motocykle, które zastąpią starsze modele.

Policjanci pełniący służbę w drogówce, przy sprzyjających warunkach korzystają z jednośladów, wykonując rutynowe działania, a czasem dojeżdżają na miejsce zdarzenia. Często też zdarza się, że zabezpieczają nimi różne wydarzenia czy imprezy, mające miejsce na drogach publicznych. 

Obecnie, jak informuje KPP Gniezno, jednostka wzbogaciła się o dwa nowe pojazdy, które zastąpiły starze modele. Są to motocykle BMW R 1250 RT o pojemności 1250 cm³ i mocy 136 koni mechanicznych ze średnim zużyciem paliwa wynoszącym 4,75 litra/100 km. Obie maszyny już weszły do służby.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane