piątek, 23 września 2022 14:08

Szkoły podstawowe nie będą miały zdalnego nauczania zimą

 

W przeciwieństwie do jednostek powiatowych, miejskie placówki oświatowe tj. przedszkola i szkoły podstawowe nie będą przechodziły na tryb zdalny w okresie zimy. 

W tym tygodniu informowaliśmy, że jest możliwe, że placówki podległe Starostwu Powiatowemu tj. licea, technika i zawodówki, ostatnie dwa miesiące 2022 roku będą musiały przejść w tryb zdalnego nauczania. Powodem miałoby być utrzymanie szkół w tym okresie, na co samorządu powiatowego nie byłoby stać przy obecnie rosnących cenach.

Oficjalne wypowiedzi w tym zakresie wzbudziły pytania o pozostałe placówki na terenie Gniezna, które podlegają Urzędowi Miejskiemu. Dziś padła deklaracja, że nauka zdalna nie jest w ogóle brana pod uwagę: Nasze szkoły, a więc szkoły podstawowe i przedszkola miejskie, na ten moment nie planujemy, by były zamknięte z powodu zimna czy braku ogrzewania lub cen prądu. Do końca roku kalendarzowego i od stycznia dzieci będą normalnie chodziły do szkół i przedszkoli - przekazał wiceprezydent Michał Powałowski.

Temat ten był także omawiany podczas posiedzenia Komisji Oświaty, gdzie podobnie poinformowano, że wszystkie miejskie placówki będą miały zapewnione warunki do prowadzenia zajęć. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane