czwartek, 16 kwietnia 2015 11:40

Nie złożyłeś PIT-u? Pospiesz się!

 

Urząd Skarbowy apeluje do mieszkańców, aby nie zwlekali z obowiązkiem złożenia deklaracji podatkowej. W Starostwie będzie można uzyskać poradę w tej sprawie.

Dopiero 60% mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego złożyło swoje rozliczenia podatkowe. To około 20 tysięcy zeznań, a termin ich dostarczenia upływa z końcem kwietnia. Dla osób, które mają kłopot z wypełnieniem formularza PIT, w Starostwie po raz kolejny funkcjonować będzie specjalne stanowisko Urzędu Skarbowego.

W punkcie spotkać będzie można pracowników US, którzy będą udzielać bezpłatnych informacji i porad związanych nie tylk oz wypełnieniem zeznań podatkowych, ale i możliwością składania PIT-ów w wersji elektronicznej. Jak przekazała Anna Wiernowolska, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Gnieźnie, rozliczanie przez Internet jest szybszą i pewniejsza formą, z której warto skorzystać:  - Można to zrobić o każdej porze dnia i nocy, byle do północy 30 kwietnia. Nie jest wymagany podpis kwalifikowany do wysłania zeznania rocznego, bo jest ono autoryzowane poprzez przychód wynikający z zeznania roku ubiegłego. To znaczy, że przychód za 2014 rok autoryzuje podany przychód za 2013 rok.

Celem przedsięwzięcia jest przybliżenie mieszkańcom Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego, sposobu i pomocy w wypełnieniu deklaracji podatkowych. Głównym jednak celem jest przede wszystkim zachęcenie do składania e-deklaracji, co pozwoli oszczędzić czas i… nerwy: -Zachęcamy do korzystania z elektronicznej formy, z uwagi na to by nie narażać się na niepotrzebne stresy z uwagi na prawdopodobne kolejki, które będą miały miejsce ze względu na takie późne składanie dokumentów - mówiła Kinga Pawluk, Kierownik Działu Obsługi Bezpośredniej US w Gnieźnie i dodała: - Liczba korzystających z e-deklaracji się zwiększa co roku. Wciąż jednak wiele osób jest do niej nieprzekonanych i tym punktem informacyjnym zamierzamy pomóc mieszkańcom w korzystaniu z tej możliwości. W zeszłym roku mieszkańcy byli bardzo zainteresowani tą akcją.

Punkt będzie funkcjonował od 20 do 24 kwietnia w godzinach od 9:00 do 14:00 w Wydziale Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Gnieźnie: - Będą wydzielone dwa stanowiska, z pełnym dostępem, dzięki czemu pracownicy będą mogli na bieżąco pomagać, ale najważniejsze, że będzie dostęp do fachowej pomocy i informacji. Osoba, która przyjdzie na takie spotkanie, będzie mogła dowiedzieć się wszystkiego w sprawie wypełniania deklaracji majątkowych - przekazał wicestarosta Jerzy Berlik. Zaapelował on też do mieszkańców powiatu, aby przychodzili z numerami KRS, na które chcą przekazać 1% swojego podatku. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane